Today.ua

В Україні обрушилися ставки за іпотечними кредитами

В Україні стрімко дешевшають іпотечні кредити. Банки знизили кредитні ставки відразу на 3%. Багато банків відкрили спільні іпотечні програми із забудовниками. Таким чином, є надія, що це дозволить відчутно активізувати первинний ринок житла.

Про це розповіла заступниця голови Глобус Банку Олена Дмитрієва у коментарі виданню nerukhomi.

Отже, за словами топ-менеджера, українські банки знизили іпотечні ставки відразу на 3%. Це стало можливим завдяки зниженню облікової ставки Нацбанку до 20%.  

"Зниження облікової ставки стало поштовхом до активізації кредитування, насамперед, іпотеки, яка не може розвиватися в умовах високих відсоткових ставок", - зазначила Олена Дмитрієва.

Завдяки зниженню ставок на іпотечні кредити українці почали активніше брати позики на придбання житла. Причому йдеться про активізацію ринку первинного житла. Адже до зниження відсоткових ставок частка кредитування первинного ринку становила жалюгідні 1,1% від загального обсягу виданих іпотечних кредитів.

Є надія, що тепер іпотечне кредитування первинного ринку житла активізується. Особливу зацікавленість у клієнтів викликають іпотечні програми, спільно започатковані банками та девелоперами. Таке поєднання дозволяє зробити відсоткову ставку ще нижчою, що приваблює позичальників, каже заступниця голови Глобус Банку.

Водночас, в умовах високих відсоткових ставок позичальники стали більш прискіпливими до забудовників. Їх цікавлять не лише умови кредитування, але й репутація девелопера, якому вони мають намір довірити гроші, позичені в банку. Тобто, позичальники активно цікавляться портфелем проектів забудовника, а також темпами будівництва конкретного ЖК, в який вони мають намір вкласти гроші.

За словами Олени Дмитрієвої, нині на первинному ринку нерухомості найчастіше купують в кредит квартири площею від 50 до 80 квадратних метрів у ЖК, які належать до економ і комфорт-класу. Причому позичальники воліють вкладати гроші в житло не на початковій стадії будівництва, а в таке, що вже має ступінь готовності хоча би 30%. Ще краще, якщо воно готове вже на 60%. Чим вища ступінь готовності житла, тим вища надія незабаром вселитись у нову квартиру, а також упевненість, що девелопер не "розчиниться", прихопивши із собою гроші інвесторів. Вартість таких квартир зазвичай становить від 2 до 3 млн гривень.

Нагадаємо, у Києві, як і прогнозували експерти, різко подорожчала вартість оренди житла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ