В Україні обмежать отримувачів соціальних стипендій: хто зможе розраховувати на допомогу з 2024 року

Автор: Лобанова Єлизавета

Українські студенти продовжать отримувати соціальні стипендії у 2024 році, але розраховувати на виплати зможуть лише дві категорії осіб. У Мінсоцполітики розповіли, хто опиниться серед щасливчиків.

В Україні обмежать отримувачів соціальних стипендій: хто зможе розраховувати на допомогу з 2024 року - today.ua

З наступного року соціальні стипендії отримуватимуть студенти:

  • позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України – на підставі витягу з відповідного Єдиного реєстру осіб;
  • з-поміж учасників бойових дій та їх дітей. Для оформлення соціальної стипендії достатньо надати довідку про безпосередню участь у бойових діях, якщо ще не оформлено посвідчення УБД.

У разі відсутності паперових оригіналів документів орган соцзахисту може використати скановану копію витягу з акта огляду медико-соціальною експертною комісією або медичного висновку дитини з інвалідністю, щоб призначити отримувачу стипендію. Таке нововведення було вирішено додати у зв'язку з тим, що під час дії військового стану в Україні почастішали випадки втрати паперових документів особами, які постійно переїжджають із місця на місце.

В Україні обмежать отримувачів соціальних стипендій: хто зможе розраховувати на допомогу з 2024 року

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Розмір стипендій в Україні відрізняється залежно від отримувачів. Звичайна академічна стипендія становить наразі 2 000 гривень на місяць. Академічна стипендія у підвищеному розмірі за особливі успіхи у навчанні - 2 910 гривень на місяць. Розмір іменної та академічної стипендії, започаткованих Кабміном, зріс до 4 000 гривень на місяць, а іменна академічна стипендія Верховної Ради ще вища — 4 400 гривень на місяць.

На сьогоднішній день розмір соціальної стипендії для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні сягає 4 250 гривень на місяць; соціальна стипендія для осіб серед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - 4 026 гривень на місяць, а соціальна стипендія для інших одержувачів соціальних стипендій - 1 180 гривень на місяць.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У 2024 році після підвищення прожиткового мінімуму зростуть усі соціальні виплати, у тому числі стипендії.

Раніше повідомлялося, що студентів бюджетної форми позбавлятимуть стипендій.