Директор Науково-технічного центру Академії будівництва України Іван Перегінець назвав професію, яка буде найпопулярнішою в Україні у післявоєнний період. Відновлення держави вимагатиме величезної кількості будівельників.
За словами Івана Перегінця, в Україні до повномасштабного вторгнення армії РФ було 300 тисяч представників будівельних спеціальностей. Але ступінь руйнування житла, промисловості та об'єктів критичної інфраструктури такий, що їх буде потрібно вп'ятеро більше.
"Якщо ми хочемо за 5-10 років усе відбудувати, нам знадобиться 1,3-1,5 млн будівельників", - вважає директор Науково-технічного центру Академії будівництва України.
Він нагадав, що лише об'єктів житлового фонду окупанти знищили понад 60 млн кв. метрів. При цьому вже зараз будівельні компанії б'ють на сполох, заявляючи про катастрофічний дефіцит кадрів через міграцію та мобілізацію. За даними опитувань, брак кваліфікованих фахівців у будівельній сфері сьогодні відчувають три чверті компаній.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Безпосередньо на будівельних об'єктах не вистачає від 30 до 40% фахівців. Голова правління Української асоціації девелоперів Євген Фаворов заявив, що деякі українські компанії з початку повномасштабної війни втратили половину співробітників.
Виходом із ситуації для сфери будівництва може бути масовий приплив мігрантів із бідних країн Африки та Азії. Крім того, що їм можна платити значно менше, ніж українцям, працівники інших держав мають ще одну істотну перевагу для роботодавців перед співгромадянами. Вони не можуть бути мобілізовані.
Щоб отримати дозвіл на працевлаштування іноземного будівельника, бізнесменові необхідно заплатити трохи більше ніж 15 тисяч на рік. За два роки – близько 25 тисяч. Навіть з урахуванням витрат на надання їм житла, праця мігрантів з африканського та азійського регіонів, за оцінками фахівців, буде на 10-20% дешевшою за труд українців.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що будівельний сектор сьогодні масово наймає жінок на ті спеціальності, за якими раніше працювали чоловіки.