Українські фермери, які спеціалізуються на вирощуванні малини, готуються до масової акції протесту через різке зниження закупівельних цін на цю ягоду. "Малиновий бунт" може початися зі дня на день. Фермери вважають, що надто багато доходу забирають собі посередники.
Про це йдеться в матеріалі EastFruit.
Цьогоріч другий врожай малини ремонтантних сортів дозрів значно раніше, ніж зазвичай. Отже зараз на ринок масово йде малина від виробників. І, звісно, це не на користь ціні. Адже, якщо пропозиція товару на ринку висока, то ціна на нього знижується.
Так, лише тиждень тому закупівельна вартість малини становила 50-60 грн/кг, а тепер перекупники погоджуються її брати максимум за 40 грн. Тобто за тиждень малина втратила майже третину ціни. Звісно, це обурює виробників, які різко втрачають свої доходи.
Популярні зараз
Борис Джонсон знявся у жартівливому відео з працівниками Укрзалізниці
Українське МЗС жорстко відреагувало на слова Сікорського про передачу Криму під мандат ООН
Стало відомо, які танки Німеччина передала Україні у новому пакеті військової допомоги
Євросоюз закликав виконати ордер на арешт Путіна, виданий у Гаазі
Нині левова частка вирощеного врожаю малини йде на заморожування. Саме туди надходить фермерська продукція. Однак між фермерами та переробниками, які займаються заморожуванням, ще є посередники. Саме вони намагаються скупити у фермерів їхній продукт якомога дешевше. Отже виробники вважають, що вони втрачають знану частину свого доходу на перекупниках, і мають намір налагодити прямий зв'язок із переробниками.
Дехто навіть пропонує заблокувати під'їзні шляхи до підприємств із переробки малини, щоб не пускати туди транспорт посередників. Проте поки що, крім обурення у соцмережах і закликів колег до "малинового бунту", справа далі не йде.
Переробники готові скуповувати малину у великих обсягах
А тим часом експерти кажуть, що переробники попервах були трохи розгублені таким раннім надходженням малини. Однак вони швидко опанували себе і тепер готові купувати сировину великими партіями. Адже заморожування малини – доволі дохідна справа.
"Наразі заморожування малини є вельми прибутковим бізнесом для переробників України, оскільки маржа або різниця в цінах між готовою продукцією та сировиною досягає практично рекордно високого рівня останніми роками", - каже економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.
Роботу переробникам поліпшує ще й стабілізація ситуації із постачання електроенергії. Вони можуть не застосовувати дорогий генераторний струм, а спокійно працювати на мережевій електриці. Це значно знижує собівартість замороженої малини. А отже, обіцяє їм непогані прибутки від її реалізації, вважає експерт.
Нагадаємо, на тлі тотального зростання цін деякі продукти в Україні порівняно з минулим роком подешевшали.