В Україні на 10 років хочуть скоротити мобілізаційний вік

Автор: Марченко Любов

В Україні мають намір скоротити мобілізаційний вік. Є пропозиція знизити його верхню межу на 10 років. У ЗСУ вважають, що бійці, яким більше за 50 років, неефективні на полі бою. Такі люди, що мають великий професійний досвід, але вже не мають такого здоров'я як молоді, принесуть більше користі на виробництві, ніж у війську.

В Україні на 10 років хочуть скоротити мобілізаційний вік - today.ua

Отож, зараз у Верховній Раді обговорюють питання про зниження мобілізаційного віку з 60 років до 50. Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрій Здебський поділився подробицями обговорень.

За словами нардепа, командири військових частин вже давно не задоволені якістю поповнення, яке їм приходить. Особливо це стосується чоловіків передпенсійного віку. Багато хто з них і налаштований патріотично, і готовий воювати, але за фізичними кондиціями вже не може бути ефективним у сучасній війні.

В Україні на 10 років хочуть скоротити мобілізаційний вік

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

"Є така думка, що використовувати людей такого віку – неефективно", – пояснив нардеп.

Отож наразі у профільному комітеті вирішують, яким чином можна знизити мобілізаційний вік, щоб і військовим не зашкодити, і не знекровити зовсім економіку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому нардепи Федір Веніславський і Юрій Мисягін заперечують, що в Раді обговорюють питання про зниження мобілізаційного віку. Вони також спростовують чутки, що депутати планують знизити і нижній поріг мобілізаційного віку до 20 років. Поки що таке питання не розглядається, переконують народні обранці.

Нагадаємо, тим часом ЛОМи на всіх медіа-платформах потроху просувають питання щодо зниження мобілізаційного віку. Кажуть, що 5 років – зависока планка, і її можна опустити на кілька років.