В Україні можуть дуже відчутно зрости ціни на будматеріали, які виготовляються на основі цементу. А сам цемент буде у великому дефіциті. Так може статися вже найближчим часом через масову скупку цементних заводів іноземною корпорацією. Іноземці купують їх, щоби закрити.
Про це попереджає у своїх соцмережах лідер руху "SafeФОП" Сергій Доротич, пише informator.
За словами Доротича, зараз в Україні триває активна скупка цементних заводів міжнародною корпорацією CRH, яка працює в Україні під брендом CEMARK. Іноземці вже володіють третиною цементного ринку в нашій країні. А зараз вони націлились на купівлю цементних заводів італійської компанії Buzzi/Dyckerhoff, які працюють в Україні. Якщо вони придбають ці підприємства, то CRH отримає контроль над більш ніж половиною українського ринку цементу і стане монополістом.
Втім, це не найбільше лихо. Найгірше, що ця корпорація вже почала втілювати на українському ринку деструктивні плани.
Популярні зараз
Стилісти назвали головний колір осені 2024 року: як створити модний образ на кожен день
У МВС повідомили, як перереєструвати автомобіль після встановлення ГБО
У Раді зробили заяву щодо демобілізації у ЗСУ: “Люди не розуміють, чого чекати“
Цементні заводи купують, щоб їх закрити
"Найстрашніше те, що відбувається після цих покупок — заводи перетворюються на руїни!" — попереджає Доротич.
Аби не бути голослівним, він наводить приклади із підприємствами в Одесі та Миколаєві. Придбавши ці заводи, корпорація не стала інвестувати в них гроші, як було заявлено при покупці. Ба більше, вона навіть не залишила ці заводи в їхньому попередньому стані. Натомість робота цих підприємств була зупинена, а персонал звільнений.
"Коли CRH купували “Миколаївцемент” і “Цемент” (Одеса), вони обіцяли модернізацію за гроші ЄБРР і нові робочі місця, але замість цього вони просто знищили виробничі потужності, залишивши тільки фасування цементу. Робочі місця скорочені, кар’єри зупинені, орендна плата за земельні ділянки під кар’єрами не сплачується, рентна плата за видобуток корисних копалин не сплачується, ПДФО і військовий збір не сплачуються, ПДВ на енергоресурси (природний газ, вугілля, електрична енергія) теж не сплачується, податки до бюджету не надходять!" — констатує Доротич.
Ставши монополістом, новий власник робитиме з цінами що захоче
Аналогічну долю вони готують й іншим підприємствам, на купівлю яких націлились. Отримавши монопольне становище на українському ринку, CRH закриє левову частку цементних заводів, аби штучно скоротити обсяг виробництва цього важливого будівельного матеріалу і підвищити ціни на нього.
Таким чином, нові власники отримають надприбутки, водночас не обтяжуючи себе виробництвом, інвестиціями, виплатою зарплат, сплатою податків, соціальними зобов'язаннями та іншим "дріб'язком". В результаті бюджет України зазнає велетенських збитків, а тисячі людей, яких "годувала" робота на цементних заводах, залишаться без копійки, попереджає Доротич.
"Тепер вони націлилися на нові заводи! Якщо ми не зупинимо їх, вони знищать ще 3,5 млн тонн виробничих потужностей на рік! Ми не можемо дозволити цим шахраям диктувати свої умови та ціни на такий важливий ресурс для України, як цемент", — заявляє Сергій Доротич.
Зупинити придбання цих підприємств корпорацією CRH може лише Антимонопольний комітет, не давши їй дозволу на купівлю заводів, які зараз належать італійцям. Отож, рух підприємців #SafeФОП звертається до Антимонопольного комітету із закликом не допустити цієї торгової оборудки.
Нагадаємо, на третьому році війни українська влада активно розпродує прибуткові державні протезні заводи.