В Україні можна отримати штраф за використання генератора: названо причину

Автор: Ольга Березовська

Через часті відключення світла багато простих українців і підприємців почали використовувати генератори. Але в деяких випадках можна отримати чималий штраф за цю корисну техніку.

В Україні можна отримати штраф за використання генератора: названо причину - today.ua

Встановлення генератора допомагає жителям України забезпечувати своє житло чи бізнес електроенергією. Але часто люди не дотримуються стандартних правил використання альтернативного джерела живлення. Це і призводить до того, що українці одержують штрафи.

При використанні генератора важливо дотримуватись правил пожежної безпеки. По-перше, не можна встановлювати їх у закритих приміщеннях. Паливний генератор слід включати лише на відкритому повітрі. У правилах сказано, що джерело живлення має стояти на відстані понад шість метрів від будівель, дверей та вікон.

Жителі багатоповерхівок можуть поставити генератор на балконі. Але при цьому потрібно зробити так, щоб на нього не потрапляла вода. Українцям слід стежити, щоб апарат не перегрівався. Також важливо встановити поряд із ним детектор газу.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Замість паливних генераторів можна вибрати безпечніші варіанти - акумуляторні або інверторні. Але, навіть використовуючи їх, важливо дотримуватись правил пожежної безпеки.

В Україні можна отримати штраф за використання генератора: названо причину

В Україні люди можуть одержати штраф за використання генератора. Причиною може стати шум, який видає джерело живлення. Відповідно до санітарних норм, допустимий рівень шуму в житлових будинках та прилеглих територіях повинен бути 55-70 дБ в денний час і 45-60 дБ в нічний.

Якщо генератор видає більше шуму, то спочатку його власник отримає усне попередження, а якщо не виправить проблему, то грошове покарання. Розмір штрафу 5-15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-255 гривень) для фізичних осіб та 15-30 (255-510 гривень) для юридичних осіб. Але у разі повторного порушення суми збільшуються до 255-510 гривень для громадян та 850-2550 гривень для юридичних осіб.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак важливо знати, що рівень шумового забруднення обчислює лише Санепідемстанція, яка вказує кількість децибелів від працюючого генератора.

Нагадаємо, що в Україні можна отримати значний штраф за неправильне використання газових плит.

Головне