Today.ua

В Україні може бути зірваний опалювальний сезон: ремонтникам вдалося відновити лише 2% пошкоджених ворогом ТЕС і ТЕЦ

В Україні може бути зірваний опалювальний сезон через те, що на пошкоджених ТЕС і ТЕЦ енергетики не встигнуть провести відновлювальні роботи.

Про це заявив на засіданні енергокомітету Верховної Ради голова НКРЕКП (Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) Костянтин Ущаповський.

Ремонтні бригади енергетиків працюють усе літо. Однак вони обмежені у коштах, і через це ремонт пошкоджених енергетичних об'єктів просувається вкрай повільно, каже Ущаповський.

Чиновник навів зовсім не оптимістичні цифри. Як з'ясувалося, станом на 1 липня було витрачено на відновлювальні роботи лише 1,6% від загальної вартості цих робіт. Йдеться про суму, в яку оцінили збитки, нанесені тепловим станціям і ТЕЦ. Що стосується об'єктів передачі електроенергії, то Укренерго на ту саму дату вдалося виконати 6% роботи від запланованого обсягу.

"На жаль, цифри, якими ми сьогодні володіємо щодо виконання аварійно-відновлювальних робіт, а це звітність на 1 липня цього року, не дає нам позитивної думки стосовно успішного проходження ОЗП (осінньо-зимового періоду)", - заявив Ущаповський.

Відповідно до даних, які має НКРЕКП, теплові електростанції і та об'єкти теплової генерації зазнали руйнації від ракетних ударів росіян на суму 29,9 млрд гривень. Але на 1 липня було виконано відновлювальних робіт лиш на суму у 482 млн гривень. Схожа ситуація і в Укренерго, яке займається відновленням передавальних мереж. Мережам було завдано збитків на 9,6 млрд гривень. А компанія Укренерго станом на 1 липня виконала робіт лише на 681 млн гривень.  

Звісно, за місяць, який минув відтоді, обсяг робіт зріс. Та навряд чи можна говорити про суттєве зростання, і про те, що це хоч якось змінить ситуацію.

Причина такого повільного відновлення пошкоджених об'єктів електрогенерації – в нестачі коштів на аварійно-відновлювальні роботи. Значну роль також відіграє і людський ресурс, якого також зараз бракує. Адже немало працівників енергокомпаній мобілізовані та воюють на фронті. Але й тими силами, що є, можна було би зробити значно більше, якби не бракувало грошей.

Водночас, планові ремонти енергоблоків на електростанціях проводяться вчасно. Та це лише планові ремонти, на які були передбачені кошти, каже очільник НКЕРКП. А от на аварійні ремонти немає грошей.

"Потрібно прискорити можливість надання додаткового фінресурсу, щоб компанії могли предметно зайнятися аварійно-відновлювальним ремонтом", - каже глава НКРЕКП.

От тільки де взяти ці гроші – схоже на це питання у влади немає відповіді. А отже не виключено, що українців може чекати ще одне підвищення тарифу на електроенергію.

До речі, Нацбанк попередив українців щодо підвищення тарифів на комуналку. Щось залишатиметься незмінним до закінчення нового опалювального сезону. А щось може зрости ще цьогоріч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ