В Україні монету номіналом 50 копійок продали за 12 тисяч гривень: у чому її особливість

Автор: Леся Ловіцька

В Україні продано монету номіналом 50 копійок. Її вартість на аукціоні зросла більш ніж у 6000 разів – до 12 тисяч гривень. Стало відомо, у чому її особливість.

В Україні монету номіналом 50 копійок продали за 12 тисяч гривень: у чому її особливість - today.ua

Йдеться про монету 1992 року випуску. Її презентували на інтернет-майданчику Violity. Перша ставка нумізматів становила всього 2 гривні, а потім пропозиції різко збільшилися. Загалом було зроблено 68 ставок.

За словами автора оголошення, це дуже рідкісний різновид монети – 4 ААм. Це й привернуло увагу колекціонерів.

Таку монету називають "англійкою", бо її викарбували англійськими штемпелями. Її особливість у тому, що в аверсі вдавлений тризуб і опуклий щит. А на звичайних монетах щит у вигляді тонких ліній, при цьому тризуб опуклий.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

В Україні монету номіналом 50 копійок продали за 12 тисяч гривень: у чому її особливість

За словами фахівців ресурсу "Монетки-ягідки", така помилка пов'язана з тим, що під час розробки ескізів художники затемнили сам тризуб, а не лише тло монети. Потім за такими ескізами виготовили інструмент для карбування монет у Великій Британії.

В Україні монету номіналом 50 копійок продали за 12 тисяч гривень: у чому її особливість

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Недолік виявили працівники Луганського верстатобудівного заводу, які отримали готові прес-штемпелі (пуансони) для карбування монет. На заводі вирішили виготовити вказаним інструментом пробну партію монет, щоб налаштувати верстати для подальшого виготовлення.

Раніше повідомлялося, що НБУ планує вивести частину грошей з обороту: стало відомо, які банкноти та монети потрібно встигнути обміняти. Йдеться про грошові знаки, випущені до 2003 року. Однак заробити на них не вийде – через звичайні матеріали та великий тираж вони не представляють колекційної цінності.

Головне