В Україні колекціонери високо цінують старі монети номіналом 50 копійок. Багато хто з них готовий заплатити за цінні екземпляри тисячі гривень. Названо різновиди, які можуть принести непоганий дохід.
За даними експертів ресурсу "Монети-ягідки", півтинник 1992 випуску різновиду 3ВАг можна продати за 4000-11 000 грн. Вказані монети відрізняються товстим середнім зубом тризубця, малюнком 17,7 мм, гладким гуртом, а також наявністю чотирьох ягід на першому грону. П'ята - зливається з вінком.
Монету 2001 року випуску можна отримати близько 1500 грн. Це пов'язано із малим тиражем – всього 5000 одиниць. Аналітики зазначають, що знайти такий грошовий знак в обігу є малоймовірним. При цьому на аукціонах траплялися випадки реалізації рідкісних півтинників.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Монету різновиду 1.1АГм 1994 року можна продати за 2-4 тисячі гривень. Її відмінні риси такі:
- гурт з малою насічкою;
- маленький отвір у нижній частині тризубця;
- проміжок у формі трапецій між листком та відростком.
Вказано, що у зверненні зустрічається ще один різновид з трапеціями – 2АГм. Така 50-копійкова монета в нижній частині тризубця має великі отвори. За неї можна отримати лише 5-30 гривень.
За даними Національного банку України, зараз в обороті монети номіналом 50 копійок, виготовлені з низьковуглецевої сталі з латунним гальванопокриттям. Їх діаметр становить 23 мм, а товщина – 1,55 мм, а вага – 4,2 г. Гурт являє собою секторальне рифлення. Художником грошових знаків виступив Василь Лопата.
Раніше повідомлялося, що в Україні монету номіналом 50 копійок було продано за 12 тисяч гривень.