В Україні монети номіналом 2 копійки можна продати за 4500 грн: як вони виглядають

Автор: Ольга Березовська

Українські нумізмати високо оцінюють старі монети номіналом у 2 копійки. Тому пропонують чималі гроші за досить рідкісний екземпляр. Як виглядає монета?

В Україні монети номіналом 2 копійки можна продати за 4500 грн: як вони виглядають - today.ua

Українці можуть заробити чимало коштів, просто знайшовши потрібну монету у своєму гаманці чи скарбничці. Справа в тому, що деякі екземпляри "дрібних" можуть зацікавити колекціонерів. І навіть дві копійки є шанс продати за кілька тисяч гривень. Так, наприклад, монету різновиду 2(10 к.)АА, випущену 1994 року, нумізмати оцінюють у 4500 гривень. Хоча продати її можна і дорожче

Як зазначають експерти ресурсу "Монети-ягідки", такий екземпляр відрізняється від інших ширшим кантом аверсу (тобто лицьової сторони), який з'явився, тому що при карбуванні використовували штемпель від 10 копійок.

"Широкий кант вийшов через те, що діаметр штемпелів для 10 копійок менше, ніж для 2 копійок. Різновид 2(10 к.)АА нумізмати часто називають "перепутка", - кажуть фахівці.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

В Україні монети номіналом 2 копійки можна продати за 4500 грн: як вони виглядають

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, що у 1994 році монети номіналом 2 копійки виготовляли з алюмінію. В оборот надійшли відразу три різновиди, але тільки один з них справді цінний для нумізматів. Також колекціонерів можуть зацікавити екземпляри 1996 різновиду 1АА і 2003 року. За ці монети можна отримати від 800 до 5000 гривень.

Нагадаємо, що в Україні можна непогано заробити і, якщо продати рідкісну монету номіналом 50 копійок.