В Україні кількість вакансій в IT-cфері побила п'ятирічний антирекорд: кому найскладніше знайти роботу

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні рекордно зменшилася кількість вакансій в IT-сфері, через що сьогодні конкуренція на ринку величезна. В останньому дослідженні веб-порталу про IT-галузь України DOU йдеться про те, що в 2023 році була зафіксована мінімальна кількість пропозицій по роботі для "айтішників" - всього 48 754 вакансій, а бажаючих працювати у цій перспективній сфері - набагато більше.

В Україні кількість вакансій в IT-cфері побила п'ятирічний антирекорд: кому найскладніше знайти роботу - today.ua

Якщо порівнювати з тим, якими темпами зростала кількість вакансій для IT-фахівців у попередні роки, то, наприклад, у 2022 році на спеціалізованому сайті про ІТ DOU було опубліковано 70 618 вакансій, у 2021 – 112 884 вакансії.

Якщо аналізувати 2023 рік, то позитивна тенденція торкнулася хіба що нетехнічних вакансій (+15%), а для всіх інших пропозицій по роботі поменшало на 34%.

Найбільший приріст за вакансіями відбувся в маркетингу (+28% вакансій за рік) і у продажах — на 37% більше. Більш ніж на 50% зросла кількість вакансій у фінансовому сегменті IT, копірайтингу, більш ніж удвічі – у юриспруденції. А ось у HR та рекрутингу вакансій поменшало на 38% за рік.

Популярні зараз

Літнім українцям дали менше двох тижнів на оновлення даних у ПФУ, далі припиняють виплату пенсії

Зеленський відповів Путіну на пропозицію про переговори на умовах РФ

Сьогодні світло можуть вимкнути вже з 8-ї ранку: розроблено новий графік відключень електроенергії

Через місяць ухилянтам почнуть розсилати повістки поштою: у Міноборони розповіли про наслідки

Набагато складніші справи з працевлаштуванням серед розробників, тестувальників, дата-аналітиків та інших кваліфікованих IT-фахівців. Їх усіх у 2023 році торкнулася хвиля звільнень. Так, 16% опитаних у лютому 2023 року сказали, що їх звільнили, а восени відсоток звільнених "айтішників" вже досягнув 25%. При цьому 42% ІТ-фахівців бояться втратити роботу.

В Україні кількість вакансій в IT-cфері побила п'ятирічний антирекорд: кому найскладніше знайти роботу

Зменшення кількості вакансій спричинило рекордну конкуренцію серед кандидатів. У 2021 році в листопаді на DOU було в середньому 4 відгуки на одну вакансію, минулого року - вже 17, а цього року - вже 37. Близько 67% тих, хто шукав цього року роботу, знайшов її, проте на це знадобився не один місяць.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щодо зарплат IT-фахівців, то поки вони залишаються практично незмінними. Однак багато компаній поступово зменшують зарплати найбільш оплачуваним фахівцям. А ось спеціалістам-початківцям вкрай складно знайти роботу в даній сфері, навіть за невеликі гроші.

Раніше повідомлялося, що у Києві у грудні різко збільшилася кількість вакансій.