Today.ua

В Україні катастрофічно зросла прірва між багатими та малозабезпеченими: на які суми виживають найбідніші українці

Із початком повномасштабної війни в Україні прірва між багатими і бідними стала ще ширшою. В той час, як "вершки суспільства" не знають, як іще розважитись, значна частина українців не знає, як вижити на свої скупі доходи.

На які суми сьогодні доводиться виживати багатьом українським родинам, і куди подівся середній клас, розповів економіст Андрій Новак.

За словами Новака, в Україні майже не залишилося середнього класу. Він і раніше був нечисленним, а з початком повномасштабного вторгнення майже вичерпався. Багато українців середнього достатку виїхали за кордон. Причому немало з них уже відкрили власний бізнес у Європі, або знайшли там собі роботу.

"Відсоток бідних став, безумовно, більшим через те, що в нас велика кількість зовнішніх переселенців, біженців. Це ті, кого можна було відносити до середнього класу, які виїхали за кордон, жили там, знайшли роботу і залишилися. Зараз в Україні залишилися найбідніші", — вважає економіст.

Отже в Україні переважно залишилися тільки багаті і бідні. Багаті – через те, що в них тут бізнес, престижна робота і високий дохід, якого вони більше ніде не матимуть. А бідні – тому, що в них немає грошей або немає можливостей змінити місце проживання.

Багато українців виживають на мінімалку

Крім того, багато хто боїться втратити свою роботу. Попри те, що зараз ситуація на ринку праці повністю складається на користь шукачів роботи, а не роботодавців, усе ж люди, які не мають високої кваліфікації,  не так затребувані, як професіонали.

Через це чимало  українців задовольняються низькокваліфікованою працею, яка відповідно й оплачується за найнижчими розцінками. Так, багатьом нашим співвітчизникам доводиться виживати на мінімалку.  

"На сьогодні у нас є поняття мінімальна зарплата. І мінімальну зарплату  8 000 грн дійсно багато працівників отримують і живуть. Це досить масове явище, особливо у провінції. Коли людина живе в приватному будинку і має невеликий город, сад, то харчування дуже часто забезпечують своїми продуктами на власних ділянках", — зауважив Андрій Новак.

Втім, немало отримувачів низької зарплати не мають і таких умов. Тобто у них немає власного будинку і городу.  

Крім того, експерт не згадує про пенсіонерів. Для більшості з них пенсія у розмірі 8000 гривень була би манною небесною. Водночас багато хто з них мусить виживати на пенсію у три тисячі. Причому за ці гроші треба сплатити частину комуналки, хоч якось вдягатись, лікуватись і, звісно, харчуватись.

Нагадаємо, спеціалісти дали пораду, як накопичити велику суму грошей, навіть отримуючи малу зарплату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ