В Україні хочуть запровадити чоловіче свято “8 Березня“: Міжнародний чоловічий день відзначатимуть у листопаді

Автор: Марченко Любов

В Україні хочуть запровадити нове свято – Міжнародний чоловічий день. Його відзначатимуть 19 листопада. Таким чином депутати хочуть віддати належне внеску чоловіків у розвиток української держави, а також їхню роль у функціонування інституту сім'ї.  

В Україні хочуть запровадити чоловіче свято “8 Березня“: Міжнародний чоловічий день відзначатимуть у листопаді - today.ua

Запровадження нового свята рекомендується відповідним проектом постанови Верховної Ради №10270. Отже, коли цю постанову ухвалять, уряд повинен буде у місячний термін розробити план заходів із відзначення цього дня.

"Встановити Міжнародний чоловічий день пропонується з метою відзначення досягнення та внеску хлопців і чоловіків, зокрема, за їхній внесок у розвиток нації, суспільства, громади, сім'ї, шлюбу та догляду за дітьми, визнаючи, що забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків визнано в усьому світі найважливішим чинником досягнення сталого розвитку, а також умовою побудови правової та демократичної держави, в якій гарантуються та забезпечуються права і свободи людини", — йдеться у пояснювальній записці до цієї постанови.

В Україні хочуть запровадити чоловіче свято “8 Березня“: Міжнародний чоловічий день відзначатимуть у листопаді

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Депутати пояснюють, що запровадження такого свята – один із пунктів Державної стратегії забезпечення рівних прав чоловіків і жінок, яка раніше була затверджена до 2030 року. Якщо цю постанову ухвалять, то тепер українські чоловіки матимуть офіційно своє "8 Березня", але в листопаді.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, на Міжнародний жіночий день 8 Березня депутати зазіхають уже давно, прагнучи його або зовсім скасувати, або перенести на іншу дату. Наразі у Верховній Раді є чотири законопроекти, що стосуються жіночого дня. Отже, якщо 8 Березня скасують, то баланс рівних прав і можливостей між чоловіками і жінками знову буде порушено. Адже тоді у чоловіків буде своє свято, а у жінок його не стане.

Нагадаємо, Православна Церква України з 1 вересня 2023 року перейшла на новий календар – новоюліанський. Відповідно, багато церковних свят тепер відзначатимуть в інші дати.