В Україні хочуть ліквідувати кримінальну відповідальність за незаконне володіння вогнепальною зброєю та її виготовлення

Автор: Марченко Любов

В Україні мають намір ліквідувати кримінальну відповідальність за незаконне виготовлення вогнепальної зброї, її продаж та володіння. Кримінальну статтю, передбачену за ці діяння, хочуть скасувати та замінити на адміністративну. Відповідно, строки позбавлення волі замінять штрафами.

В Україні хочуть ліквідувати кримінальну відповідальність за незаконне володіння вогнепальною зброєю та її виготовлення  - today.ua

Відповідний законопроект №11073 зареєстровано у Верховній Раді.

Серед ініціаторів законопроекту – Олександра Устінова, Андрій Шараськін, Богдан Яременко, Соломія Бобровська, Олександр Федієнко, Мар'яна Безугла та ще 11 народних депутатів.

Отже, ініціатори законопроекту пропонують декриміналізувати статтю ККУ, якою передбачена кримінальна відповідальність за незаконне виготовлення зброї та незаконне поводження з нею. Законодавчі зміни стосуватимуться як вогнепальної зброї, так і вибухових речовин та вибухових пристроїв, а також холодної зброї. Тобто за незаконне поводження зі зброєю громадяни відбудуться легким штрафом. Нижня його межа становитиме 850 гривен, а верхня (якщо викриють повторно протягом одного року) – 5100 гривень.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

В Україні запроваджено обмеження прав і свобод громадян – тимчасово, доки не закінчиться війна

Боррель зробив резонансну заяву щодо участі ЄС у війні в Україні: “Європейці не вмиратимуть за Донбас...“

Продавці оприлюднили ціни на паску до Великодня: деякі - понад тисячу гривень

Про позбавлення волі, навіть умовне, не йдеться. Отже, в разі ухвалення цього закону, громадяни, які "тримають у схроні" вогнепальну зброю, можуть не турбуватися: максимальне покарання за це становитиме трохи більше половини мінімальної зарплати.

"Виробництво зброї завжди вважалося рушієм людського прогресу, а володіння зброєю в більшості випадків переслідує законну ціль - самозахист, полювання, спорт, колекціонування тощо. Виключення становили поневоленні народи, де володіння чи виробництво зброї за замовчуванням було заборонене колоніальною адміністрацією та вважалося тяжким злочином", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

В Україні хочуть ліквідувати кримінальну відповідальність за незаконне володіння вогнепальною зброєю та її виготовлення

А, оскільки українці вільний народ, то тепер тримати вдома невеличкий арсенал "для самозахисту" вважатиметься буденною справою. Автори законопроекту обґрунтовують свою ініціативу тим, що, доки з рушниці не вистрелили, вона не є знаряддям злочину. А виготовлення вогнепальної зброї визначатимуть як один із видів "господарської діяльності".

"Вилучення ст. 263-1 Кримінального кодексу України, яка була додана за часів президентства Януковича, стане сигналом для розвитку зброярського підприємництва та належної конкуренції, без остраху бути притягнутий до відповідальності фактично за допомогу Збройним Силам України", - зазначають ініціатори законопроекту.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ймовірно, тепер виготовлення вогнепальної зброї "у гаражі" можна буде поставити на потік, як і виготовлення дронів з ініціативи Мінцифри.

Нагадаємо, ще торік МВС України ініціювало пом'якшення законів щодо володіння зброєю. Так, у профільному міністерстві пропонували дозволити громадянам залишити в себе вогнепальну зброю, якою вони обзавелися під час війни.