Страховий стаж має ключове значення для українців, котрі розраховують на пенсії від держави. Багато громадян в умовах повномасштабної війни залишилися без роботи. Стало відомо, що їм зарахують до страхового стажу один період, коли вони не були офіційно працевлаштовані.
Ситуацію роз'яснили у Київському центрі зайнятості. Вказано, що люди, які мають статус безробітних, але при цьому приєдналися до виконання громадських робіт, можуть розраховувати на зарахування цього періоду до загального страхового стажу. Він включається для наступних страхових випадків.
"Страховий стаж, набутий безробітним у період реєстрації (участь у громадських роботах, суспільно корисних роботах під час військового стану, а також в інших роботах тимчасового характеру, організації та проведення виборчого процесу, виконання програм підготовки у військовому резерві та інших випадках, не заборонених законодавством) ), включається до страхового стажу", - пояснили у ЦЗ.
Як отримати додатковий страховий стаж
Українці, які планують вийти на пенсію у 60-річному віці, мають накопичити 31 рік страхового стажу. Через рік цей період збільшиться до 32 років, а 2028-го становитиме 35 років.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Якщо стажу недостатньо, громадяни змушені чекати на виплати довше – вони нараховуються у 63-річному або 65-річному віці. Це залежить від кількості років офіційного працевлаштування та сплати податків.
Ті, хто так чи інакше не має необхідного страхового стажу, можуть його докупити. З цією метою слід звертатися до Пенсійного фонду та підписати з ним відповідний договір. Документ можна оформити онлайн - через "Дію. Підпис", систему GOV.ID або кваліфікований електронний підпис (КЕП).
Нагадаємо, що українці, які накопичили менше ніж 15 років страхового стажу або взагалі не працювали, не отримають пенсію. Вони можуть розраховувати лише на тимчасову соціальну допомогу, якщо відповідатимуть певним критеріям.