В Україні місцевій владі дозволили користуватися мовами нацменшин, але є виняток

Автор: Марченко Любов

Верховна Рада дала більші права мовам національних меншин. Відтепер у місцях компактного проживання представників національних меншин органи місцевої влади у спілкуванні з членами громади можуть користуватися не лише державною мовою, але й мовами нацменшин. Щоправда, є один виняток.

В Україні місцевій владі дозволили користуватися мовами нацменшин, але є виняток - today.ua

Відповідний законопроект №9610 в цілому проголосували 318 депутатів, при тому, що на ухвалення закону вистачило б і 226 голосів.

Власне, новий закон частково перегукується із Конституцією України, яка гарантує вільне використання мов національних меншин та розвиток культурної самобутності усіх національностей, які населяють Україну. Однак раніше спілкування в органах влади, а також у громадському просторі допускалося лише державною мовою. Тепер же мови нацменшин вважатимуться легітимними і в громадському використанні у місцях компактного проживання нацменшин. Ними можна буде користуватись у місцевих органах влади, а також спілкуватися не лише у побуті.

Зокрема, на прохання особи, що належить до нацменшин, можна спілкуватись мовою цієї нацменшини у таких випадках:

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

  • при наданні екстреної медичної допомоги;
  • при наданні допомоги та захисту, якщо особа постраждала від домашнього насильства;
  • при забезпеченні догляду в будинку-інтернаті для осіб похилого віку.

В Україні місцевій владі дозволили користуватися мовами нацменшин, але є виняток

Крім того, новий закон дозволяє:

  • використання особами, які належать до нацменшини, поряд із державною мовою, мови відповідної нацменшини у спілкуванні із місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Мова нацменшини може бути використана таким чином у місцях, де більшість населення становлять представники нацменшини, або де члени нацменшини становлять значну частину жителів населеного пункту;
  • використання місцевими органами виконавчої влади органами та органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, мови відповідної нацменшини, що становить значну частину жителів цього населеного пункту або цієї громади.  

У населених пунктах, де компактно проживають представники тієї чи іншої нацменшини, за ініціативою їхніх громадських об'єднань також можуть бути створені Центри національних меншин, які дбатимуть про збереження мовної та культурної самобутності народів, що проживають в Україні. Водночас, такі центри сприятимуть консолідації українського суспільства та порозумінню між усіма етносами, що населяють нашу країну.   

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас, для однієї мови, яка, до речі, посідає друге місце в Україні за кількістю носіїв, зробили виняток. Право на використання російської мови та збереження російської національної ідентичності почне працювати лише через п'ять років після скасування воєнного стану.

Нагадаємо, в школах України знову викладатимуть двома мовами. 

Головне