Чоловіки в Україні масово вступають до вишів, щоб уникнути мобілізації. Юрист Марина Бекало оцінила такий спосіб отримання відстрочки від служби в армії.
Після початку повномасштабної війни в країні різко побільшало студентів-чоловіків, які обрали платну форму навчання у вузах (на 82%). Причому студентів до 20-річного віку поменшало, гризти граніт науки частіше йдуть громадяни у віці 30-50 років.
Відомо, що мобілізації не підлягають студенти, аспіранти, докторанти, асистенти-стажери вузів, претенденти на професійно-технічну та професійну вищу освіту, які навчаються на денній чи дуальній формі.
Адвокат Марина Бекало зазначила, що навчання у вишах – один із легальних способів отримати відстрочку від мобілізації.
Популярні зараз
В Україні різко подорожчали однокімнатні квартири: названо нові ціни
43 тисячі українських солдатів загинули на війні, - Зеленський
"Як ми бачимо, закон не встановлює жодних обмежень за віком претендентів на освіту, вже наявної вищої освіту, а також країни здобуття освіти. Тобто, це може бути як український навчальний заклад, так і іноземний", - пояснила правозахисниця.
Також зазначено, що виші не дотримуються правил військового обліку та зараховують українців на навчання незалежно від їх перебування на обліку у ТЦК. Студенти денної та дуальної форм іноземних вузів також мають право на відстрочку. Причому вартість навчання практично так ж, як в українських закладах.
Бекало вважає, що для того, щоб українці не зловживали своїми правами на відстрочку, слід внести відповідні зміни до ст. 23 закону про мобілізацію щодо надання відстрочки студентам та аспірантам.
Раніше повідомлялося, що у серпні в Україні мобілізуватимуть нову категорію чоловіків.