В Україні буде жорсткий дефіцит соняшникової олії: виробники заявляють про зупинку заводів

Автор: Марченко Любов

В Україні вже незабаром соняшникова олія може потрапити до розряду жорсткого дефіциту. Так може статися через масове припинення роботи заводів, які займаються переробкою соняшника.

В Україні буде жорсткий дефіцит соняшникової олії: виробники заявляють про зупинку заводів - today.ua

Про це розповіло видання Agricensus, посилаючись на джерела на ринку.

Про ймовірну зупинку переробних підприємств цього профілю заявили їхні власники. Причина – скорочення обсягів експорту олії, а також ціни на олію на світовому ринку. Так, вартість тони олії на світовому ринку зараз становить 835-840 $ тонну. Це на 60-70 $ менше, ніж було ще місяць тому.

"Це пов’язано з тим, що попит з боку основних напрямків експорту, таких як Індія, Китай і країни ЄС, залишається млявим, а пропозиція продукції в Чорноморському регіоні є більш ніж достатньою, зважаючи на присутність двох великих експортерів соняшникової олії в регіоні", — пояснили експерти.

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Зокрема, один із найбільших імпортерів української олії, Індія, через війну в Україні переорієнтувалась на аналогічний товар російського та аргентинського походження.

Відповідно, в Україні на внутрішньому ринку упродовж останнього місяця соняшникова олія подешевшала у середньому на 7%, а ціни на шрот взагалі впали на 24%. В українських портах вартість шроту зараз становить приблизно $155-165 за тонну.

В Україні буде жорсткий дефіцит соняшникової олії: виробники заявляють про зупинку заводів

Водночас виробники, особливо із центрального та західного регіону, заявляють про низьку маржинальність виробництва олії. Це, крім усього іншого, обумовлено й подорожчанням логістики.

Через це власники заводів, що займаються переробкою соняшника та виготовлення соняшникової олії, заявляють про можливу зупинку виробництва, яке стало нерентабельним.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відтак, якщо ситуація не поліпшиться, уже наступного року українці можуть зіткнутися з дефіцитом соняшникової олії. Адже аграрії також скоротять посіви соняшника через те, що його неможливо буде реалізувати.

Нагадаємо, нещодавно олія стала дешевшати і в торговельних мережах.