В Україні блискавично зростає кількість хижаків. Зокрема, популяція вовків уже досягла 4000 особин, тоді як оптимальна кількість цих хижаків має бути, принаймні, учетверо меншою. Отже, попри страшну непопулярність такого кроку, Держлісагентство усе ж буде вимушено дозволити відстріл диких звірів.
Про це повідомив в інтерв'ю виданню ZN голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль.
За словами чиновника, в Україні блискавично зростають популяції хижих звірів – лисиць, шакалів та вовків. Причина такого стрімкого зростання популяцій – заборона на полювання, яка запроваджена у багатьох регіонах через війну. Через це почалося стрімке розмноження хижаків, а відтак неконтрольоване зростання їхніх популяцій.
Через це, наприклад, шакали, які донедавна водились лише на півдні нашої країни, тепер зустрічаються в усіх регіонах. Значно зросла і популяція лисиць. А між іншим, саме цей хижак є одним із найбільших розповсюджувачів сказу. Адже лисиці нерідко у пошуках здобичі навідуються у населені пункти, і можуть передати це захворювання свійським тваринам. Тим часом вовки, яких стало надто багато, вже нападають на свійських тварин. Та найстрашніше, що голодні тварини можуть становити небезпеку і для людей.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
“В Україні налічується близько 4 тисяч вовків, хоча оптимальна їхня кількість – 500-1500 особин”, – повідомив чиновник.
Така ситуація вимагає негайного вирішення. І, на жаль, наразі немає ефективнішого способу обмеження популяції хижаків, ніж їхній відстріл. Звісно, що цей спосіб непопулярний і викликає супротив у багатьох людей. Проте, якщо хижаки стають небезпечні для людей, то з цим потрібно щось робити.
Видання ZN провело опитування серед своїх читачів щодо їхнього ставлення до відстрілу диких тварин. Воно дало такі результати:
- за відстріл хижаків заради регуляції їхньої кількості – 68%;
- проти відстрілу – 30%.
Отже у Держлісагентстві сподіваються, що Міндовкілля якнайшвидше затвердить ліміти для полювання на диких тварин. Причому відстріл в осередках сказу та зонах поширення інших небезпечних захворювань проводиться незалежно від пори року.
Нагадаємо, на кордоні між Україною та Молдовою були помічені зграї вовків. Вони можуть становити неабияку небезпеку для ухилянтів, які намагаються перейти за лінію кордону.