В Україні беруть курс на мілітаризацію освіти: що відомо про військовий вишкіл, який запровадять у школі

Автор: Марченко Любов

В Україні хочуть забезпечити військово-патріотичне виховання ще зі школи. Для старшокласників буде обов'язковими військовий вишкіл, в ході якого юнаки і дівчата здобуватимуть навички володіння зброєю та загалом отримають необхідні теоретичні знання щодо ролі кожного громадянина у захисті держави.

В Україні беруть курс на мілітаризацію освіти: що відомо про військовий вишкіл, який запровадять у школі - today.ua

Верховна Рада готує відповідний законопроект, який уже підтримали члени Комітету з питань молоді.

Відповідно до цього документу, у школах буде запроваджено військовий вишкіл. Його будуть проходити учні, які здобувають освіту на третьому рівні повної загальної середньої освіти. Нагадаємо, що третій рівень навчання, відповідно до шкільної реформи, охоплюватиме учнів 10-12 класів.

У ході військового вишколу учнів знайомитимуть не лише з теоретичною частиною, що стосується юридичних засад оборони країни та військової служби. Крім того, вони отримуватимуть і початкові навички володіння зброєю, самозахисту та вміння надати першу допомогу собі та іншим людям. Військовий вишкіл включатиме у себе також патріотичну компоненту. Адже без почуття патріотизму справжнього захисника країни не виховати. Усі ці навички будуть викладати і прищеплювати у рамках предмету "Захист України".

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

В Україні беруть курс на мілітаризацію освіти: що відомо про військовий вишкіл, який запровадять у школі

Окрім загальноосвітніх шкіл, початкову військову підготовку також запровадять у профтехосвітніх закладах та закладах фахової передвищої, вищої освіти та інших закладах освіти.  

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Навчальну програму з цього предмету складатиме Міносвіти, але за погодження із Міноборони. Якщо депутати ухвалять цей закон, то їм доведеться також внести зміни й до низки інших законів: "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про оборону України", "Про освіту" та "Про основи національного спротиву".

Нагадаємо, ухилянтам від мобілізації обмежать доступ до державних послуг.

Головне