В ООН зробили заяву про мобілізацію українських біженців

Автор: Леся Ловіцька

В ООН обговорили питання щодо мобілізації українських біженців. Вказано, що наша держава має право вимагати повернення чоловіків призовного віку.

В ООН зробили заяву про мобілізацію українських біженців - today.ua

Про це повідомив голова Управління верховного комісара ООН з прав біженців у Європі Філіп Леклер під час брифінгу у Женеві. Наголошено, що Київ може провести мобілізацію своїх громадян, які опинилися за кордоном. У такому разі постане питання про їх статус та захист.

За словами Леклера, призов до армії не є переслідуванням чоловіків із України. Існує відмова від призову з міркувань совісті.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив про право українських біженців на захист. Він наголосив, що чоловіки користуються тими ж привілеями, що й жінки – тому до них потрібно ставитись однаково. Країни мають виконувати зобов'язання, встановлені на законодавчому рівні.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Європейські країни обговорюють можливість депортації українських біженців. Більшість вважає такий захід неможливим й не має наміру порушувати закони. Однак у Польщі повідомили про готовність створити такі умови для приїжджих чоловіків, які сприятимуть їх поверненню додому.

Уряд планує залучити до цього роботодавців та інші структури. Наприклад, при отриманні дозволів на трудову діяльність чи продовженні терміну перебування можлива перевірка, чи громадянин України є військовозобов'язаним. Якщо чоловік може бути мобілізований, йому відмовлятимуть у роботі, продовженні статусу тимчасового захисту та допомоги. Механізм не доопрацьований, тому що такі особи можуть залишати Польщу, але їхати не додому, до інших країн – Німеччини чи Польщі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У ФРН вже запевнили, що не виправлятимуть українців, які ухиляються від мобілізації. Влада Австрії оприлюднила аналогічну позицію.

Раніше повідомлялося, що у Польщі змінили термін перебування українських біженців.