В Африці достроково призупинили тестування американської вакцини від ВІЛ: у чому причина

Автор: Корнєєв Ігор

У 28 африканських містах випробували нову американську вакцину для профілактики ВІЛ. Препарат Lenacapavir показав таку високу ефективність, що дослідження згорнули, не доводячи до кінця.

В Африці достроково призупинили тестування американської вакцини від ВІЛ: у чому причина - today.ua

Новий препарат був розроблений дослідницькою біофармакологічною компанією Gilead Sciences із США. Вона отримала дозволи від урядів ПАР та Уганди на проведення досліджень у місцевих містах.

У тестуванні взяли участь понад 5,3 тисячі молодих жінок. Наймолодшій з них було 16 років, найстаршій – 25. Вчені розділили їх на три групи, для кожної з яких було запропоновано свій препарат:

  • Lenacapavir;
  • Descovy;
  • Truvada.

Традиційну групу, в якій жінкам давали б плацебо, з етичних міркувань не створювали, адже в африканських країнах вкрай високий ризик зараження ВІЛ.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

У групі із препаратом Descovy було 2136 осіб, серед яких заразилися вірусом імунодефіциту людини 39 дівчат, або 1,5% від складу групи. 1068 жінкам запропонували препарат Truvada. З них склали позитивні тести 16 або 1,8%.

Lenacapavir показав таку ефективність, що останній із трьох етапів дослідження вирішили зупинити до його завершення. У групі з 2134 жінок, які приймали цей препарат, жодна не була заражена ВІЛ.

На жаль, для більшості жителів Африки сьогодні участь у дослідженні є єдиним способом захистити свій організм від ВІЛ настільки ефективним препаратом. Повний захист дають дві ін'єкції на рік, причому в зазначений час. Курс коштує понад 42 тисячі доларів.

В Африці достроково призупинили тестування американської вакцини від ВІЛ: у чому причина

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У компанії Gilead Sciences вже заявили, що зроблять все можливе, щоб їх препарат став доступним якомога більшій кількості людей у ​​країнах з низькими доходами.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Великій Британії створили вакцину, яка захистить людей від усіх майбутніх коронавірусів.