“Утриманці нікому не потрібні“: українським біженцям у Європі зменшать розмір грошової допомоги

Автор: Леся Ловіцька

Європейські країни, які прийняли максимальну кількість біженців, наступного року планують зменшити розмір грошової допомоги. Її знизять, щоб стимулювати мігрантів самостійно заробляти та сприяти розвитку економіки.

“Утриманці нікому не потрібні“: українським біженцям у Європі зменшать розмір грошової допомоги  - today.ua

Багато країн Європи вже оголосили про намір змінити умови перебування біженців. На даний момент вони мають доступ до освіти та медицини, можуть працювати та отримують виплати. Проте державна підтримка не може бути постійною, тому приїжджих стимулюватимуть працевлаштовуватись. Справа в тому, що фінансове навантаження дуже велике – треба допомагати мільйонам мігрантів.

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник зазначив, що українцям пішли назустріч, надали тимчасовий захист та право одразу працювати.

"Вважаю, що у 2024-му виплати дійсно помалу скорочуватимуть, щоб люди працювали та заробляли собі на життя. Утриманці нікому не потрібні. Війна триває вже рік та вісім місяців, тому час на адаптацію був", - пояснив аналітик.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Люди виїжджали з України, щоб забезпечити безпеку собі та своїм дітям в умовах повномасштабної війни. А ось повернення додому вже пов'язане з економічним чинником. Якщо у них вдома є житло та робота, а Європа ще й заплатить кілька тисяч євро на проїзд – вони повернуться. А якщо нічого немає, то вибирати не доводиться.

Можна працювати, винаймати житло в Європі і цілком пристойно жити навіть на мінімальну зарплату. А можна повернутися до Києва та платити за квартиру вже з української, а не європейської зарплати.

"І постає питання, чи є сенс повертатися", - зазначив Воскобойник.

Країни, які потребують українських трудових ресурсів, продовжать залучати мігрантів. Серед них Польща, Німеччина, Нідерланди та Бельгія, які сприятимуть адаптації біженців та фінансуватимуть програми перекваліфікації та соціалізації, стимулюватимуть переход із соціальних допомог у трудові ресурси, щоб у біженців була можливість працювати та отримувати зарплату. Однак багато країн не потребують робочих рук.

“Утриманці нікому не потрібні“: українським біженцям у Європі зменшать розмір грошової допомоги

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Експерти сходяться на думці, що зменшення допомоги для біженців не призведе до того, що вони масово повертатимуться додому. Проте більшість активніше почне шукати роботу.

Раніше повідомлялося, що ПриватБанк запустив нову послугу для українських біженців у шести європейських країнах.

Головне