Усіх будуть впускати, але нікого не випускатимуть: чоловікам перестали надавати консульські послуги, але на в'їзд в Україну даватимуть дозвіл

Автор: Марченко Любов

З вівторка, 23 квітня, МЗС України обмежило надання консульських послуг українським чоловікам у віці від 18 до 60 років. Водночас одна послуга  для них залишилася доступною – оформлення документів на в'їзд в Україну.

Усіх будуть впускати, але нікого не випускатимуть: чоловікам перестали надавати консульські послуги, але на в'їзд в Україну даватимуть дозвіл - today.ua

Як повідомляє прес-служба зовнішньополітичного відомства, відповідне розпорядження видав перший заступник міністра закордонних справ Андрій Сибіга.

У повідомленні також зазначають, що таке розпорядження цілком законне. МЗС посилається у своєму рішенні на 8 статтю Закону України "Про правовий режим воєнного стану", зокрема її пункти 6 та 16, в яких йдеться, що пересування громадян і транспортних засобів може бути обмежено, а також може бути введена заборона на зміну місць проживання для військовозобов'язаних громадян.

Усіх будуть впускати, але нікого не випускатимуть: чоловікам перестали надавати консульські послуги, але на в'їзд в Україну даватимуть дозвіл

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

Призупинити надання консульських послуг поки що планують до опублікування роз'яснень до нового закону про мобілізацію, який був підписаний президентом 17 квітня та має набрати чинності у середині травня. Отже, поки роз'яснень до цього закону не буде, консульські послуги для українських чоловіків будуть поставлені на паузу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас в одній послузі чоловікам не відмовлятимуть. Тим, хто знаходиться за кордоном, без проблем оформлятимуть документи на в'їзд в Україну.

Нагадаємо, міністр юстиції Денис Малюська також анонсував обмеження надання адміністративних послуг для всіх українських чоловіків, які не оновлять своїх військово-облікових даних упродовж 60 днів після набрання чинності законом про мобілізацію. Звісно, всі ці обмеження не стосуються чоловіків не призовного віку – підлітків до 18 років і чоловіків, старших за 60 років.