Схоже, що з 1 червня нового тарифу на електроенергію для населення не буде. На засіданні Кабміну, яке відбулося в четвер, 30 травня, питання про підвищення вартості світла навіть не розглядали. А отже, рішення про його підвищення не ухвалено.
Про це розповів у своєму Facebook перший заступник голови комітету енергетики та ЖКП у Верховній Раді України Олексій Кучеренко.
"Сьогодні питання тарифів на електроенергію на уряді не розглядалося - не було поставлено "з голосу" в порядок денний. Хоча всі знали що рішення має бути прийнято", - повідомив нардеп.
Отже підвищення тарифу на електроенергію, очевидно, відтерміновується, і з 1 червня його не буде.
Олексій Кучеренко називає кілька ймовірних причин зволікань із підвищенням тарифу на електроенергію для населення
Непопулярність рішення
Звісно, що таке рішення буде вкрай непопулярним і може похитнути позиції влади. Та якщо влада абсолютно впевнена, що інакше не можна, то й зволікань ніяких не має бути.
Відсутність остаточного рішення президента
Цілком ймовірно, що Офіс президента і сам Володимир Зеленський не дали Кабміну своєї згоди на підвищення вартості світла для населення. Однак вирішення питання комунальних тарифів – це не компетенція гаранта Конституції.
"Відсутність остаточної "відмашки" від президента - а де тут в цій процедурі повноваження президента?!", - зауважує нардеп від "Батьківщини".
Втім, Олексій Кучеренко, як політик зі стажем, мав би знати, що в Україні (тай не лише у нас) економіка завжди була політикою.
Та й сам Олексій Кучеренко неодноразово висловлював думку, що населення платить надто низьку ціну за електрику, і що підвищення тарифу неминуче. Але на його думку, вартість електроенергії для побутового сектору не має перевищувати собівартості електроенергії. Наразі приблизна собівартість, каже нардеп, становить 3,5 грн/кВт-год. Водночас уряд планував значно більше збільшення тарифу.
Уряд не впевнений у доцільності підвищення тарифу для населення
Таку причину зволікання Олексій Кучеренко також припускає. Урядовці не мають відповідних розрахунків та не мають упевненості, що таке підвищення буде мати значний економічний ефект. І, очевидно, на терезах "економіка-політика" наразі ситуативно переважає "політика".
"Якщо уряд впевнений в своєму рішенні і воно є обґрунтованим та необхідним, то які можуть бути зволікання з його прийняттям?!... Якщо уряд НЕ впевнений в своєму рішенні, то питання стоїть ще гостріше - а як можна тоді допустити такий суспільний резонанс при своїй невпевненості?!", - цікавиться опозиційний нардеп.
До речі, висловив сумнів у доцільності такого підвищення тарифу для населення і колишній міністр енергетики Іван Плачков. Він каже, що побутовий сектор становить менше третини загальнонаціонального обсягу споживання електроенергії. Тому підвищення вартості світла для населення не дасть значного ефекту в масштабах країни і не призведе до кардинального поліпшення ситуації в енергетиці.