Уряд хоче взяти на облік усю сільськогосподарську техніку: у Раді вважають таку ідею недоречною

Автор: Марченко Любов

В оновленому законопроекті про мобілізацію, який уже пройшов перше читання, планують запровадити облік сільськогосподарської техніки. Крім того, цю техніку мають намір заборонити переміщувати в інші області.

Уряд хоче взяти на облік усю сільськогосподарську техніку: у Раді вважають таку ідею недоречною - today.ua

У Верховній Раді виступили з критикою таких планів. Так, на думку народної депутатки Юлії Клименко запропонована версія закону виглядає дуже спірною. Про це вона заявила в ефірі всеукраїнського телемарафону.

Закон про вилучення транспорту для потреб армії існує і зараз. Але в запропонованій оновленій версії передбачені більш жорсткі норми автомобільної мобілізації, які, до того ж, охоплять ширші верстви українців.

Зокрема, у законопроекті передбачено, що вилучення автомобілів для потреб ЗСУ може відбуватись трьома методами: примусовим відчуженням, вилученням та мобілізацією.

Популярні зараз

Кабмін ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня: на скільки піднімуть виплати

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

У свою чергу, вилучати автівку можуть лише у державних підприємств. А у фізосіб можуть відчужувати їхні автомобілі або їх мобілізовувати. Звісно, усе це робиться у примусовому порядку.

"Якщо раніше мова йшла тільки про юридичні особи – підприємства, в яких вилучали транспорт, то тепер уже додалися фізичні особи-підприємці. Тепер в реєстр, який буде вести ЗСУ і ТЦК щодо транспортних засобів будуть передаватися дані не підприємствами та громадянами, а державними органами, зокрема, МВС. Ці транспортні засоби будуть на обліку і якщо вони будуть у реєстрі, то вони не зможуть бути проданими,  закладеними, а також пересуватися між областями. Це дуже контроверсійні пропозиції", – зауважила Клименко.

Уряд хоче взяти на облік усю сільськогосподарську техніку: у Раді вважають таку ідею недоречною

Така мобілізація автотранспорту може призвести до зупинки роботи невеликих сільськогосподарських підприємств, у яких багато рухомого складу наявно лише в єдиному екземплярі. До того ж, на думку депутатки, ЗСУ ніяк не потребують сівалок або комбайнів. Отже їх брати на облік не потрібно. Із тієї техніки, що використовується агрогосподарствами, війську можуть знадобитись лише екскаватори та вантажівки.

Що ж стосується положення про недопустимість переміщення техніки із однієї області в іншу, то це взагалі депутатка вважає абсурдною ідеєю.

"Обмеження для пересування техніки по областях – це взагалі маразм, бо деякі сільськогосподарські підприємства мають землі в різних областях, то техніка не зможе переїхати", - зауважила вона.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже Юлія Клименко заявила, що обов'язково подасть поправки до законопроекту про мобілізацію, щоб запобігти ускладненню роботи агропідприємств.

Нагадаємо, власникам дорогих автівок доведеться заплатити податок на розкіш.