Земля під Каховським водосховищем не підлягатиме використанню, передачі у власність та зміні цільового призначення упродовж 15 років. Тобто, дно колишнього водосховища, яке перетворилось на сушу залишатиметься недоторканим.
Чому цю землю чіпати не можна, пояснив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Після підриву окупантами греблі Каховської ГЕС вода з тамтешнього водосховища вся витекла, залишивши невелику річкову протоку на дні колишнього рукотворного моря. Зараз серед експертів точиться немало дискусій щодо відродження Каховської ГЕС: відбудовувати її заново чи залишити все як є?
У тієї та іншої сторони є свої аргументи. Але схоже, що влада усе ж схиляється до ідеї відбудови. Щоправда, усе доведеться починати з нуля, адже експертиза показала, що відремонтувати греблю не вдасться. Надто масштабні там пошкодження.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
Якщо не відновити Каховське водосховище, то тамтешній регіон назавжди залишиться зоною екстенсивного землеробства із посушливим кліматом і низькими врожаями. Отже наразі в планах уряду – відбудова Каховської ГЕС. Звісно, що зараз на це грошей немає, та й поки у тих краях точиться війна, ні по яку відбудову і мови бути не може.
Водночас, влада не з чуток знає, як легко можна в Україні змінити цільове призначення землі, віддати її комусь у користування, а згодом і у власність. Тому на землю під Каховським водосховищем хочуть накласти табу, аби ніхто не посягнув на неї.
Таким чином, землю під колишнім водосховищем упродовж 15 років не можна буде передавати у власність або в користування та не можна буде змінювати її цільове призначення.
"Встановлюємо такі заборони, і тим самим готуємо фундамент для відновлення водосховища та ГЕС", – повідомив Денис Шмигаль під час засідання Кабміну.
Щоправда, з цієї заборони можуть бути виключення. Якщо, наприклад, відроджувати водосховище почнуть ще до закінчення 15-річного терміну.
"Єдині виключення, які дозволені – це зміни з метою відновлення водосховища та здійснення заходів з охорони земель”, – зауважив прем'єр.
Нагадаємо, ще в червні, як тільки зійшла вода, працьовиті українці засадили дно Каховського моря картоплею.