Споживачі з жовтня по-новому платитимуть за газ. Очікується, що українці протягом року матимуть змогу заощадити близько 500 гривень.
Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вирішила знизити фінансове навантаження на громадян, які залишили свої будинки. З початку поточного місяця для них почали діяти нові правила щодо оплати транспортування газу.
НКРЕКП запроваджує зміни для споживачів, які не користуються газовими приладами. Причому оплата залежатиме від їхнього пломбування.
У вересні стало відомо про зміни під час обчислення мінімальної плати за газ для побутових споживачів. Є домогосподарства, які мають газові прилади, якими вони рідко користуються або не користуються взагалі. Раніше для них визначали мінімальний обсяг газу, який міг використовуватися протягом року. Тепер цей платіж визначатимуть при врахуванні двох факторів:
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- який мінімальний обсяг газу використовували у попередньому році;
- які неопломбовані прилади підключено до газової мережі.
НКРЕКП навела приклад розрахунку для сім'ї у Чернівецькій області, яка використовує водонагрівач та опалювальний прилад. Раніше вона витрачала на розподіл газу 314 куб. м/рік. З 1 жовтня мінімальна замовлена потужність – 39 куб. м/рік. Тариф на розподіл газу для Чернівецької області – 1,99 грн без ПДВ. Завдяки новаціям споживачі зможуть заощаджувати 45,6 грн на місяць та 547 грн на рік.
Нагадаємо, що тарифи на розподіл газу у регіонах країни відрізняються. У великих містах вони можуть бути меншими, ніж у віддалених населених пунктах, бо туди треба тягнути довгі газопроводи. Мешканці Закарпаття сплачують по 2,39 грн/куб. м, а Києва – 0,38 грн/куб. м.
Українці з 1 жовтня оплачуватимуть доставку мінімальних обсягів газу, в залежності від кількості пристроїв:
- тільки плита – 3,25 куб. м;
- плита та колонка - 10,5 куб. м;
- плита, топлення та колонка - 21,6 куб. м.
Сім'ї, які витрачають на комуналку понад 15% свого прибутку, можуть скористатися субсидіями.
Раніше Нафтогаз повідомив, чому українці одержують завищені платіжки за газ.