Українцям у трьох областях скасували плату за газ, - Мінреінтеграції

Автор: Леся Ловіцька

Українців, які проживають у трьох областях, вирішили підтримати. Наступного опалювального сезону вони зможуть не сплачувати за одну комунальну послугу – газопостачання.

Українцям у трьох областях скасували плату за газ, - Мінреінтеграції - today.ua

Про це повідомили у пресслужбі Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Йдеться про наступні Харківщину, Донеччину та Сумщину.

Зазначено, що реалізація проєкту спочатку була передбачена лише для харківчан. Проте згодом географію вирішили розширити ще на два регіони.

Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук наголосила, що експериментальна ініціатива розроблена для забезпечення скрапленим газом вразливих категорій населення, які проживають на територіях активних бойових дій.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Проєкт відповідної постанови розробляється Міністерством енергетики спільно з Мінреінтеграції, прифронтовими громадами, обласними військовими адміністраціями та іншими зацікавленими учасниками.

"У межах гуманітарного реагування ми хочемо забезпечити побутовим газом якомога більше вразливих громадян на прифронтових територіях. Тому не будемо обмежуватися Харківщиною. Розповсюдимо проєкт на Сумську та Донецьку області", - наголосила Верещук.

Українцям у трьох областях скасували плату за газ, - Мінреінтеграції

Нагадаємо, що решта українців отримує газ від 12 постачальників, у кожного з яких свій тариф на газ. Більшість споживачів сплачує за блакитне паливо, отримане від Нафтогазу. Компанія продає кубометри за фіксованої ціною 7,96 гривні. Найнижча вартість газу – 7,70 гривні за кубометр – від компанії "Еру Людям".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте, згідно з вимогами Міжнародного валютного фонду, вартість газу поступово підвищуватиметься. Щоправда, попередньо було оголошено, що це зроблять після війни.

Раніше стало відомо про масштабні перевірки газового обладнання в оселях українців – як у багатоквартирних, так і у приватних будинках. Вказано, за що споживачам можуть обмежити надання послуг.