Сім'ям воїнів, які поклали голови на війні з російським агресором, належить виплата. На неї мають право рідні, а також утриманці загиблого, над якими він здійснював опіку. Проте на виплату цієї допомоги мають право не всі родичі. Закон визначає чіткий перелік членів сім'ї.
Розмір цієї виплати становить 15 мільйонів гривень. Ця сума рівномірно розподіляється на всіх, хто має на неї право. Право на такі виплати регламентовано урядовою постановою № 168 від 28 лютого 2022 року. Хто саме має право на цю виплату, визначено в законі "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців і членів їхніх сімей", каже адвокат Михайло Козачук.
Отже, список отримувачів цієї виплати виглядає таким чином:
- батьки (мати і батько);
- дружина/чоловік, які не одружилися вдруге;
- діти до 18 років;
- діти, старші 18 років, якщо вони або інваліди дитинства, або здобули інвалідність до досягнення ними повноліття;
- особи, що перебували на утриманні загиблого.
Популярні зараз
В Україні почали з'ясовувати причини підвищення цін на яйця
Співробітники, які працюють менше 3 місяців, бронь не отримають, – ЄБА
"Родичі, які мають право на отримання виплат, можуть від них відмовитися на користь іншого члена сімʼї. Якщо хтось із членів родини відмовляється від виплати, або не звернувся за нею протягом трьох років, то їхня частка розподіляється між іншими, хто має право на цю компенсацію", – роз'яснив адвокат.
Крім того, слід знати, що права на таку виплату не мають родичі, які проживають в РФ або Білорусі, а також рідні загиблого, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність або допомогу державі-агресорці.