В Україні вдарили перші заморозки і багато українців почали використовувати електроприлади для опалення у своїх будинках. Голова правління Асоціації "Нафта та Газ України" Андрій Закревський розповів, як можна ефективно використовувати опалювальні прилади, щоб довше зберегти тепло в приміщенні і не переплачувати за комуналку.
Як заощадити на опаленні взимку
За словами експерта, важливе значення має метод обігріву житла. Індивідуальне опалення вигідніше, ніж централізоване. Однак і тут є свої нюанси. У будинках українців стоять різні котли та опалювальні системи, і треба знати їхню енергоефективність. Наприклад, котел можна використовувати погодинно і після відключення переводити в еко-режим. Якщо ви можете самостійно регулювати подачу тепла, то це набагато краще, ніж мати централізоване опалення.
Приготування їжі на газовій плиті допоможе значно заощадити кошти на опаленні, оскільки під час готування опалюється приміщення. Те саме стосується включеної духовки. Іноді економніше ввімкне духовку, щоб зігрітися, ніж включати радіатор, який пожирає велику кількість електроенергії.
Також ще одним із ефективних методів зменшення витрати є встановлення терморегулятора на батареї. Це можливо, якщо у квартирі є централізована система теплопостачання. Таким чином вдасться зменшити подачу тепла в приміщення хоча б на якийсь час.
Як зберегти тепло у квартирі
Для збереження тепла у приміщенні Андрій Закревський радить дотримуватись наступних рекомендацій:
- встановити тепловідбивний екран ззаду батареї;
- прибрати штори від радіаторів;
- закрити щілини на вікнах за допомогою піни, вати чи тканини;
- покласти на підлогу килими;
- встановити другі двері перед вхідними, щоб зменшити кількість протягів;
- утеплити балкон.
Раніше повідомлялося, якими дровами краще не опалювати будинок взимку.