Українцям потрібно знати, як правильно користуватися електроприладами взимку, щоб знизити навантаження на електромережу та не вивести її з ладу. Що конкретно може зробити кожен споживач, розповіли в компанії Yasno на сторінці у Facebook.
Через негоду та зниження температури може виникати дефіцит електроенергії, не кажучи вже про наслідки ракетних та дронових атак. На сьогоднішній день планові графіки відключення електроенергії по областях поки що не застосовуються, але вони розроблені на екстрені випадки.
Щоб максимально уникнути відключень, постачальники просять споживачів не користуватися найпотужнішими електроприладами в пікові години: з 08:00 до 11:00, а також з 17:00 до 23:00.
Як економити споживання електроприладів вдома
- Не слід одночасно включати електрочайник, електроплиту, праску та фен.
- Якщо в приміщенні комфортна температура, не варто зайвий раз включати електрообігрівач.
- Бойлер доцільно включити після 23:00 – так ви отримаєте гарячу воду на ранок, а також заощадите електроенергію.
- Вимикайте світло, якщо в ньому немає потреби.
- Перенесіть прання на нічний час, адже пральна машинка споживає велику кількість енергії. Те саме стосується і посудомийної машини.
- Не залишайте прилади в режимі сну, адже вони все одно споживають електроенергію. Краще на ніч вимикати усі прилади із розетки.
Найбільш витратними з погляду електроенергії вважаються електроплита, кондиціонер, фен та електрочайник. Відповідно, якщо ви готуєте на газовій плиті, то ви вже заощаджуєте. Вмикати кондиціонер для обігріву кімнати також неенергоефективно. Обігрівач використовує менше електроенергії.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Раніше повідомлялося, як можна зарядити мобільний телефон без електроенергії у разі блекауту.