Пенсія, що нарахована на картку, не повинна там залежуватись надовго. Пенсіонерам радять відразу знімати її з картки, або, принаймні, витратити частину отриманої виплати. Наприклад, розплатитися з картки за комуналку або зробити покупку в магазині.
Таку пораду дала пенсіонерам заступниця міністра соцполітики Дар'я Марчак під час ефіру загальнонаціонального телемарафону.
За словами Марчак, в Україні діє норма закону, відповідно до якої незатребувані пенсії (ті, що не отримали на Укрпошті або не забрали з картки) вилучаються з персонального рахунку пенсіонера і повертаються назад до Пенсійного фонду.
Звісно, що пенсію не вилучають, якщо її не використали упродовж місяця або навіть двох. А от якщо пенсіонер не користувався своєю пенсією півроку чи більше, тоді гроші заберуть з його рахунку.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
При цьому, якщо він після того згадає про неотриману пенсію, звернеться до ПФУ і підтвердить свою особу, то невиплачену суму йому мають повернути. Але для цього пенсіонеру доведеться доводити, що це саме він законний отримувач цих грошей, і що він живий.
Власне, через це й блокують рахунки пенсіонерів, за якими тривалий час немає ніякого руху грошей. Адже нерідко трапляються випадки, коли людина померла, а виплату пенсії їй не припинили.
Через це у Мінсоцполітики радять пенсіонерам усе ж забирати пенсію зі своєї картки. Хоча б раз у два-три місяці. А ще краще – відразу знімати її з картки, або ні в кого не виникало сумнівів, що пенсіонер живий, і що він потребує грошей.
Нагадаємо, Ощадбанк пояснив, як отримати пенсію з картки, строк дії якої скінчився.