Українцям радять відмовитись від пенсії у 60 років і продовжувати працювати: яку вигоду матиме пенсіонер

Автор: Марченко Любов

В Україні пенсійний вік становить 60 років. Громадяни, які мають необхідний страховий стаж, можуть вийти у цьому віці на заслужений відпочинок. Однак вони також мають право відмовитись від отримання пенсії в 60 років і продовжити працювати. Завдяки цьому можна згодом отримувати набагато більшу пенсію.  

Українцям радять відмовитись від пенсії у 60 років і продовжувати працювати: яку вигоду матиме пенсіонер - today.ua

Про це повідомляє Урядовий портал.

При досягненні пенсійного віку українцям нараховують пенсію з урахуванням страхового стажу, який вони здобули, а також зарплати, яку вони отримували упродовж свого трудового життя. Ці два чинники, а також середня зарплата в Україні визначають розмір пенсії.

Відповідно до розрахунків, у більшості українців, на жаль, виходить невисока пенсія. Водночас немало громадян, яким виповнилося 60 років ще цілком сповнені сил, щоби продовжувати працювати далі.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Отже, їм радять це зробити. Крім того, вони можуть відмовитися від отримання пенсії, відтермінувавши її виплату на більш пізній термін. Тоді у них буде можливість, вийшовши зрештою на пенсію, отримувати значно більшу виплату.

Українцям радять відмовитись від пенсії у 60 років і продовжувати працювати: яку вигоду матиме пенсіонер

Як це працює

Відповідно до закону, якщо громадянин тимчасово відмовиться від пенсії, то її розмір щомісяця буде збільшуватись на 0,5% від тієї суми, що була нарахована. А якщо пенсіонер працюватиме після 60 більше п'яти років без пенсії, то тоді розмір його виплати вже зросте на 0,75% за кожний місяць відтермінування.

Отже розмір відтермінованої пенсії змінюватиметься таким чином:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • на 0,5% – за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, в разі відстрочення виходу на пенсію на термін до 60 місяців;
  • на 0,75% – за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, в разі відстрочення виходу на пенсію на термін понад 60 місяців.

Отож, якщо ви відстрочите свою пенсію, наприклад, на 3 роки, то її розмір стане більшим на 18%. А якщо, ви працюватимете без пенсії 6 років, то розмір пенсії зросте на 54%.

Нагадаємо, МВФ застеріг українську владу від підвищення пенсій та соцвиплат громадянам.