Today.ua

ТЦК не не можуть “бусифікувати“чоловіків: що робити у випадку незаконного утримання

Іноді в Україні відбуваються ситуації, коли співробітники ТЦК та СП затримують військовозобов'язаних та доставляють їх до військкомату. Але наскільки це законно та що робити у разі затримання?

Мобілізація в Україні триває, тому багатьох військовозобов'язаних чоловіків хвилює питання, чи можуть працівники ТЦК затримувати людей та утримувати їх у військкоматі. Фахівці "Юридичної сотні" дали роз'яснення щодо цього, посилаючись на Закон України №3633-IX, в якому сказано, що співробітники військкоматів не мають прав на самостійне затримання українців.

Повідомляється, що зробити це можуть лише представники поліції. А ТЦК може лише подати офіційний запит на затримання військовозобов'язаного для складання адміністративного протоколу. Однак є лише три причини для того, щоб затримати громадянина:

У законі також зазначено максимальний термін, на який можуть затримати військовозобов'язаного. Правоохоронні органи повинні скласти протокол про адміністративне порушення та відпустити затриманого протягом трьох годин і не більше.

Юристи зазначають, що українцям важливо знати свої права та порядок дій на випадок, якщо їх все ж таки затримали співробітники ТЦК та СП. У цій ситуації людина може звернутися за безплатною правовою допомогою і їй зобов'язані надати адвоката державним коштом. Військовозобов'язаний також має право сповістити рідних та близьких про те, що його затримано.

Своєю чергою родичі та адвокат затриманого можуть звернутися до суду на території, де знаходиться військкомат, та викликати слідчо-оперативну групу, повідомивши, що людину незаконно утримують у ТЦК. Зробити це можна навіть уночі.

Нагадаємо, що "бусифікаторам" із ТЦК почали призначати великі штрафи за порушення правил мобілізації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ