Українцям повідомили, як надовго будуть відключати світло: не пощастило чотирьом областям

Автор: Леся Ловіцька

У наше життя повернулися регулярні відключення світла. Подачу електроенергії обмежено в усіх областях. Стало відомо, що чотирьом з них максимально не пощастило – доведеться проводити без комунальної послуги більше часу.

Українцям повідомили, як надовго будуть відключати світло: не пощастило чотирьом областям - today.ua

Влітку відключення електрики передбачені навіть якщо нових руйнувань та втрати генерації не буде. Річ у тому, що атомні станції ремонтуватимуть до осені, тому залишиться певний дефіцит. Він залежить від погоди: якщо буде прохолодно, відключення будуть менш тривалими, а у спеку – довшими.

Аналітики зазначають, що внаслідок обмежень споживання електроенергії зменшиться на 20-25% у річному обсязі.

Експерт з енергетики Українського інституту майбутнього Адріан Прокіп зазначив, що нерівномірність відключень побутових споживачів зменшилася. Уряд затвердив відповідну постанову, яка передбачає рівномірну черговість графіків. Вона мала почати діяти 24 червня, але Укренерго розробила власний алгоритм для розв'язання проблеми й протестувала його минулими вихідними.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Прокіп наголосив, що жодних конспірологічних причин для відключення світла немає – вони пов'язані виключно з величезними втратами енергетичної системи внаслідок ворожих обстрілів.

Українцям повідомили, як надовго будуть відключати світло: не пощастило чотирьом областям

Співзасновник Фонду енергетичних стратегій Юрій Корольчук повідомив, що українцям протягом літа у середньому будуть відключати електроенергію по 2-3 години на добу. Проте у деяких регіонах ситуація буде гіршою.

"У Київській, Львівській, Одеській областях, у Харкові в кризові періоди буде до 5-6 годин на добу", - зазначив він.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Важливими факторами також є погодні умови, потоки імпортної електроенергії робота сонячної генерації, вихід з ремонту блоків АЕС. За словами Корольчука, покращення ситуації очікується у вересні-жовтні, а от на зимовий період поки що складно здійснювати прогнози.  

Нагадаємо, що українцям безкоштовно встановлюють двозонні лічильники на електроенергію, щоб знизити тариф з 4,32 грн  до 2,16 грн.