Українцям повідомили, що буде з банківськими заощадженнями: чи слід забирати гроші з депозитів “під матрац“

Автор: Леся Ловіцька

Українські банки отримують достатньо грошей від клієнтів попри повномасштабну війну. Вони мають фінансову змогу повертати кошти вкладникам, які захочуть зняти їх з депозитів. Тому громадянам можна не перейматися через можливість втратити заощадження.

Українцям повідомили, що буде з банківськими заощадженнями: чи слід забирати гроші з депозитів “під матрац“ - today.ua

Відповідну заяву зробив фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він запевнив, що українці, які віддадуть гроші у банк на збереження, не втратять їх.

За  даними Фонду гарантування, обсяг усіх коштів населення та ФОПів (фізичних осіб-підприємців), який є в банках, складає близько 1,2 млрд грн. Також установи тримають в ОВДП 726,45 млрд грн в еквіваленті.

Наголошено, що станом на 21 серпня банки тримали у депозитних сертифікатах Національного банку overnite 361,22 млрд грн. А у депозитних сертифікатах, розміщених на тендерах (тримісячні депозитні сертифікати) зберігається іще 156,24 млрд грн.

Популярні зараз

У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

За словами Козирева, ОВДП та депозитні сертифікати уже перекривають кошти фізичних осіб, які на банківських рахунках. Він підкреслив, що йдеться про всі гроші фізичних осіб – як строкові, так і на поточних рахунках. Тому у банківській системі є запас коштів на те, щоби віддати вклади. Українцям порадили не тримати готівку "під матрацом", тому що у цьому немає сенсу.

"Забирати гроші з банків через страх, що їх можуть не повернути, не потрібно", – пояснив Олексій Козирев.

Водночас аналітик визнав, що українські банки знизили депозитні ставки. Офіційна інфляція за минулий рік склала 5,1%. І ті, хто зберігав гроші вдома, за рік отримали щонайменше на 5% зменшену купівельну спроможність коштів. Що стосується валюти, то аналогічно інфляція з'їдає певний обсяг коштів і в США, і в Європі.

"Якщо ви тримаєте кошти під матрацом, ви не маєте можливості якось компенсувати собі це зниження купівельної можливості", – резюмував Козирев.

Саме тому багато українців обирають зберігання грошей на банківських депозитах, які дозволяють заробити на своїх заощадженнях, а не втратити їх.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що у банках очікується підвищення курсу долара. Прогнозується, що він наступного тижня зросте до 41,2-41,8 гривні.

Раніше стало відомо, що Національний банк готує обмеження на карткові перекази українців – встановлено ліміт у 150 тисяч гривень.

Головне