Українцям повідомили, як заробити на депозитах: банкір назвав найвигіднішу валюту та термін вкладу

Автор: Леся Ловіцька

Українці масово розміщують гроші на депозитах, щоб уберегти їх від інфляції та примножити. Банкір Дмитро Замотаєв назвав найвигіднішу валюту для вкладів та термін, на який їх варто розміщувати.

Банківські депозити залишаються одними з найвигідніших способів зберегти кошти. Аналітики прогнозують, що до кінця року ставки за ними не піднімуться вище за нинішні 14-14,5%. Голова департаменту роздрібного бізнесу "Глобус банку" Дмитро Замотаєв заявив, що відсоткова ставка за вкладами терміном на 3-6 місяців становитиме 14,5%, а на 9-12 місяців - 14%.

Українцям повідомили, як заробити на депозитах: банкір назвав найвигіднішу валюту та термін вкладу - today.ua

Відзначено, що чистий прибуток за гривневими депозитами з урахуванням інфляції у 5,3% у 2023 році та банківських комісій становитиме 6-7%. Це майже в 2,5 рази більше, ніж за валютними вкладами.

"Враховуючи співвідношення прибутковості, чистого прибутку та терміну вкладу, очікується, що найбільш популярними будуть вклади з розміщенням від трьох до шести місяців. Станом на початок грудня їхня частка становить уже понад 50% усіх нових вкладів, відкритих за жовтень-листопад", - цитує спеціаліста "Телеграф". 

За словами Замотаєва, більша частина українських депозитів – саме у гривні (75%). Найпопулярніші суми – близько 50-100 тис. грн. Вітчизняна економіка поступово відновлюється, а бюджетні витрати компенсує західна допомога, тому очікується збільшення гривневих вкладів на 5-10%.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Банкір вважає, що якщо ставки за тримісячними депозитними сертифікатами переглянуть, комерційні банки будуть змушені відкоригувати ставки за вкладами у гривні. Вони можуть знизитися на 05-15%. У такому разі доходність депозитів з розміщенням на 3-6 місяців впаде на 0,5-1%.

Українцям повідомили, як заробити на депозитах: банкір назвав найвигіднішу валюту та термін вкладу

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дмитро Замотаєв припустив, що протягом грудня Національний банк намагатиметься зберегти високу прибутковість гривневих депозитів, щоби популяризувати їх ще більше. Це пов'язано і з тим, що вклади поглинають вільну гривню, що позитивно впливає на інфляційні показники. Експерт вважає, що до кінця грудня значні зміни у сегменті депозитів є малоймовірними.

Раніше повідомлялося, що українські банки знижують ставки за депозитами.