Українцям повідомили про повірку лічильників: коли вона проводиться та хто оплачує послугу

Автор: Леся Ловіцька

Влітку 2023 року в Україні відновили перевірку лічильників. Стало відомо, коли вона проводиться та хто оплачує послугу.

Українцям повідомили про повірку лічильників: коли вона проводиться та хто оплачує послугу - today.ua

Після початку повномасштабної війни в Україні призупинили зобов'язання проводити перевірку лічильників, але наразі вимогу відновили. Постанова Кабміну №440 набула чинності у червні.

Коли проводиться повірка лічильників

Споживачі, у яких настав термін перевірки лічильників, повинні замовити послугу протягом трьох місяців з моменту завершення опалювального періоду. Якщо цього не зробити, нарахування за комунальні послуги проводитиметься не за показниками, а за нормами споживання. Суми у платіжках значно збільшаться.

Повірка лічильників на електрику, газ та тепло проводиться за рахунок комунальників. А ось за водоміри доведеться заплатити зі своєї кишені. Оплата залежить від виду договорами між споживачами та постачальниками.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Одна з європейських країн збільшить розмір виплат українським біженцям

За наявності прямого договору з постачальником води перевірку сплатить споживач. Вартість залежатиме від конкретного водоканалу.

У разі, якщо співвласники багатоквартирного будинку не мають індивідуальних договорів про водопостачання, перевірка проводиться постачальником за рахунок внесків на абонентське обслуговування.

Повірка лічильника зазвичай триває до п'яти днів. Як правило, у присутності споживача проводиться демонтаж та монтаж приладу обліку. Тоді ж проводиться опломбування лічильника та підписується відповідний акт.

У документі, який складається у двох примірниках, також має бути зазначена дата повірки. Один екземпляр зберігається для підприємства, а другий видається споживачеві.

Українцям повідомили про повірку лічильників: коли вона проводиться та хто оплачує послугу

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Хто може не проводити перевірку лічильників

Споживачів, які проживають на тимчасово окупованих територіях, звільнено від перевірки лічильників протягом трьох місяців після його скасування. Ті українці, які перебувають у зоні бойових дій, отримують відстрочку від перевірки лічильників до шести місяців від дати їх завершення.

Раніше у Нафтогазі повідомили, чому українці одержують рахунки за вже оплачений газ.