Today.ua

Українцям порадили стабільну валюту, в яку можна вкласти заощадження

Українцям назвали валюту, в якій можна зберігати заощадження під час війни. Однак це не гривня, яку радять використовувати для депозитів.

Прогнозом щодо стабільності валют поділився доктор економічних наук Олексій Плотніков. Він повідомив, що стабільність валюти забезпечує надійність для бізнесу та інвесторів, стимулюючи економічний розвиток. Також вона сприяє зниженню фінансових та інфляційних ризиків.

Професор вважає, що українці можуть довіряти долару. Багато хто впевнений і в стабільності євро. Плотніков закликав не забувати про те, що ці дві валюти існують окремо одна від одної і "живуть своїм життям". На них впливає стан економіки США та Європейського Союзу, фактори регулювання, які там діють – від ставки рефінансування до дефіциту бюджету.

"Якщо говорити про те, яка валюта зараз найстабільніша, то американський долар США почувається краще, ніж євро, але знову ж таки, у них своє життя, вони не пов'язані з Україною", – пояснив заслужений економіст України.

Аналітик звернув увагу на повільне здешевлення долара. Але це зовсім не означає, що треба терміново бігти та міняти гривні на цю валюту. Істотних змін на ринку поки що немає. Можна виграти на зниженні курсу за більших обсягів обміну – мільйонів доларів, такі операції може дозволити собі комерційний банк.

"Для пересічного українця це точно не той момент, коли потрібно виходити на ринок та терміново купувати чи продавати валюту", – цитує Олексія Плотнікова Pro Гроші.

Курс валют 29 січня

За даними порталу "Мінфін", офіційний курс долара становить 37,78 грн. Американську валюту подають у середньому по 38,30 грн, а купують за 37,80 грн.

У Приватбанку купівля та продаж долара обійдеться у 37,65 грн та 38,25 грн, в Ощадбанку – у 37,75 та 38,30 грн, в Укрексімбанку – у 37,60 та 38,30 грн, в Укргазбанку – у 37,75 грн та 38,30 грн в ПУМБ – у 37,70 грн та 38,30 грн відповідно.

Раніше банкір спрогнозував, яким буде курс долара у лютому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ