Українцям підвищать пенсії у березні та квітні 2024 року: на скільки зростуть виплати

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 1 березня планується перерахунок пенсій через підвищення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – з 2093 до 2361 гривні. Відповідно збільшиться мінімальна пенсія громадян.

Українцям підвищать пенсії у березні та квітні 2024 року: на скільки зростуть виплати - today.ua

У проекті держбюджету на 2024 рік передбачено підвищення з 1 квітня мінімальної зарплати до 8000 грн. Також повинні перерахувати розмір мінімальної пенсії для пенсіонерів з 65-річного віку, які мають необхідний стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

У Міністерстві соціальної політики не назвали конкретного розміру такої пенсії. Проте відомо, що він має становити 40% мінімальної зарплати. Таким чином, йдеться про суму 3200 грн.

До прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, прив'язаний розмір максимальної пенсії. Він вимірюється десятьма такими мінімумами. Максимальна пенсія в Україні з 1 березня має становити 23 610 грн.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

У Мінсоцполітики підтвердили традиційну індексацію пенсій у березні 2024 року, яка торкнеться більшості пенсіонерів. У 2023-му виплати зросли на 19,7%. Мінімальне підвищення становило 100 грн, а максимальне – 1500 грн. На скільки збільшиться доплата у 2024-му поки що невідомо, бо вона залежить від зростання середньої зарплати. Цей показник назвуть на початку наступного року.

Українцям підвищать пенсії у березні та квітні 2024 року: на скільки зростуть виплати Українцям підвищать пенсії у березні та квітні 2024 року: на скільки зростуть виплати

В Україні змінять підхід до нарахування пенсій

Уряд запланував зміну методики нарахування та індексацій пенсій. Прем'єр-міністр заявив про запровадження бальної системи, яка вирівняє диспропорції між виплатами пенсіонерів. Зараз ті, хто нещодавно стали пенсіонерами, отримують більші пенсії, ніж ті, хто вийшов на відпочинок раніше. В них навіть за наявності однакового стажу виплати відрізняються у 1,5-2 рази.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Глава Кабміну також запевнив, що середня пенсія в Україні у 2024 році збільшиться із 5311 до 6000 грн.

Раніше повідомлялося, що деякі категорії пенсіонерів можуть отримувати виплати достроково.