Today.ua

Українцям обмежили процентні ставки по мікрокредитам: як зміняться платежі для населення

В Україні 22 листопада було ухвалено закон про обмеження ставок по мікрокредитам для населення. Максимальну ставку буде зменшено до 1% на день.

Причиною внесення цих змін став високий рівень ціноутворення на українському ринку мікрокредитування. Денні ставки сягали 5%, а річні відсоткові ставки могли перевищувати 1 000%.

Саме тому законодавці ухвалили рішення про поступове зниження та обмеження максимальної ставки до 1%.

Пояснювальна записка до законопроекту зазначає, що середній розмір позики у мікрофінансових компаніях становить 5000 грн із денною ставкою 2,5% (середня ставка по ринку). Найпопулярніший термін кредитування – 14 днів, протягом яких позичальник має повернути 6750 грн. Таким чином, вартість кредиту у грошовому еквіваленті становить 1750 грн.

Мінімальна зарплата в Україні на сьогоднішній день складає 6700 грн на місяць до оподаткування, або 5393,5 грн після вирахування податків. Доступний доход за 14 днів для особи з мінімальною зарплатою – 2696,75 грн. Таким чином, людині, яка отримує мінімальну зарплату, доведеться віддати понад 60% свого доступного доходу за два тижні використання такого кредиту, що є "космічною" сумою.

Враховуючи, що сукупна вартість кредиту для малозабезпечених споживачів не повинна перевищувати 20% їх доходу, мікрокредити в Україні виявляються втричі дорожчими, ніж має бути. Новий закон змінить цю ситуацію та заборонить вимагати від позичальника сплати будь-яких платежів, які не вказані в кредитному договорі.

Раніше повідомлялося, що українським банкам різко підвищили податок на прибуток: озвучено цифри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ