Українцям доводиться оплачувати комунальні послуги своїх сусідів через недосконалість правил нарахування плати. Йдеться про водопостачання, вартість якого ділять на всі квартири у будинку.
Плата за воду здійснюється з урахуванням показників загальнобудинкового лічильника. Якщо у квартирі є власні лічильники і у них дійсний термін перевірки, проблем не виникне. Споживач просто щомісяця вноситиме плату за використані особисто кубометри. Однак у разі відсутності приладів ситуація інша – доведеться внести суми не лише за себе, а й за сусіда, який цілком може використовувати магніти на лічильниках.
Водоканал враховує всю воду, яка потрапляє до будинку. В ідеальному варіанті у кожного мешканця має бути свій лічильник у квартирі. Їхні сумарні значення повинні збігатися зі показаннями загальнобудинкового пристрою, але це рідкість. Зазвичай щомісяця "губляться" десятки та сотні кубометрів.
Якщо у квартирах немає лічильників, втрати будуть покладені саме на ці домогосподарства. Якщо ж у будинку кожного мешканця встановлено прилад, суми розподілять між усіма сім'ями.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"У випадку, якщо приміщення всіх споживачів у будівлі оснащені вузлами розподільчого обліку питної води, загальний обсяг спожитої у будівлі води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби) розподіляється між споживачами відповідно до обсягу споживання за показаннями вузлів розподільчого обліку", - пояснили у КП "Міськтепловоденергія".
Наприклад, якщо у вашій квартирі використали 12 кубометрів води, то доведеться заплатити більше, ніж власникам квартири, до якої надійшло 5 кубометрів. Вказано, що в лічильники старого зразка цілком можна встановити магніт (пристрої 2010 року), а в нових моделях (від 2014 року) вже встановлений антимагнітний захист. На муфті встановлено спеціальне кільце, яке дає магніту спотворювати показання.
Магніти можуть не тільки уповільнити лічильники, але й повністю їх зупинити. Найчастіше махінації проводяться саме з водою, але є магніти для газу та електроенергії. А різницю у справжніх та фальшивих показаннях лічильника вимушено оплачують сумлінні сусіди.
Раніше повідомлялося, що в Україні з лютого з'явився новий комунальний платіж на газ, а також запроваджено відключення послуг боржникам.