Українців зобов'яжуть зазначати у деклараціях інформацію про операції з купівлі валюти, сума яких перевищує 134 тис. грн. Ця вимога стосуватиметься не простих громадян, а чиновників, депутатів та суддів. Нововведення запрацює після ухвалення у другому читанні законопроекту №9457.
У документі сказано, що у декларації необхідно буде згадувати про купівлю валюти, якщо її сума перевищуватиме 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року. У 2023 році цей ліміт складає 134 тис. грн, чи близько 3,5 тис. доларів.
Ця вимога торкнеться високопоставлених осіб. Їх змусять вказувати у своїх щорічних деклараціях усі дані про угоду щодо обміну та отримання валюти, щоб потім цю інформацію можна було перевірити під час фінмоніторингу.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У Національному агентстві щодо запобігання корупції (НАЗК) наголошують, що обов'язкове декларування інформації про угоди з купівлею та продажем іноземної валюти має подвійну мету. З одного боку, це допоможе законослухняним громадянам пояснити походження своїх доходів. З іншого боку, це нововведення виключить можливість для несумлінних українців легалізувати незаконно придбані активи. Важливо відзначити, що залежно від різниці в обмінних курсах та обсягів конвертації, угоди з купівлі валюти можуть включати значні суми, що досягають мільйонів гривень. Тому такі операції не можна залишати без контролю.
Відомо, що 17 жовтня Верховна Рада підтримала законопроект про посилення фінансового моніторингу політично значущих осіб. Навіть після того, як такі особи перестануть обіймати свої посади, контроль за їхніми доходами продовжиться довічно. Під дію нового закону підпадуть президент, народні депутати, прем'єр-міністри, політичні діячі вищих рангів, посадовці правоохоронних органів, посадовці юстиції, посадовці оборони, керівництво Національного банку України.
Раніше повідомлялося, що ПриватБанк запустив послугу по обміну старої та пошкодженої валюти.