Українців змушують повернути державі пенсії, субсидії та інші соцвиплати: у ПФУ назвали причини

Автор: Лобанова Єлизавета

Деякі українці змушені повернути державі свої пенсії, субсидії та інші виплати. Це стосується лише тих, хто приховав перед Пенсійним фондом своє матеріальне становище. Таким громадянам тепер доведеться не лише повернути частину виплат, а й компенсувати кілька тисяч гривень судового збору.

Українців змушують повернути державі пенсії, субсидії та інші соцвиплати: у ПФУ назвали причини  - today.ua

Закон про верифікацію в Україні діє вже кілька років, і у Мінфіні створено спеціальний департамент, який контролює нарахування громадянам. До того, як почати виплачувати українцям гроші з бюджету, перевіряють їх рівень доходів та добробуту. Проте багатьом українцям вдається обвести навколо пальця органи соцзахисту та пройти первинну перевірку. Однак коли починається вторинна перевірка та виявляється, що кошти комусь були виплачені помилково, громадянину надсилають листа з вимогою повернути гроші.

У судах лежить сотня таких позовів, і левова частка порушників повертати гроші відмовляється. Після судового рішення можна підключити виконавчу службу, заарештувати банківський рахунок, автомобіль та інше майно порушника. У більшості випадків такі справи розв'язуються на користь держави, і якщо порушення сталося з вини отримувача допомоги, його зобов'яжуть повернути гроші до бюджету. 

Українців змушують повернути державі пенсії, субсидії та інші соцвиплати: у ПФУ назвали причини

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Громадян можуть попросити повернути незаконно нараховану субсидію, соціальну пенсію, пенсію з інвалідності тощо. Найчастіше українці "забувають" вказати у деклараціях повний склад сім'ї, не вказують великі покупки, "забувають" про спадщину тощо.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Навіть якщо ви не декларуєте весь дохід – щонайменше не звертайтеся за соціальною допомогою у тому випадку, якщо ви не маєте на неї право. Адже рано чи пізно прихований дохід вилізе назовні, і гроші доведеться повернути державі, а тим часом люди, які справді живуть за межею бідності, можуть досі чекати на свої виплати.

Раніше повідомлялося, що вчителів в Україні змусять повернути державну допомогу 6500 гривень, яку їм помилково виплатили.