Today.ua

Українців закликали скоротити обсяги споживання задля перемоги у війні

Українці споживають надто багато товарів і послуг. Але задля того, щоби перемогти у війні з РФ, нашим громадянам доведеться у кілька разів обмежити споживання. Зокрема, відмовитись від купівлі закордонних товарів.

Про це попередив співвітчизників очільник Мінфіну Сергій Марченко.

За словами головного фінансиста країни, для перемоги у війні з Росією слід перевести українську економіку на військові рейки. А отже, докорінно змінити філософію споживання, відмовившись від надмірностей в усьому. У першу чергу, від купівлі іноземних товарів. Адже, купуючи іноземне, ми інвестуємо в закордонного виробника і закордонний бюджет.

"На жаль, ми поки що живемо у такій досить специфічній реальності, коли у нас все добре, у нас є стабільність макроекономічна, курсова. Але ця реальність потребуватиме корекції, якщо ми дійсно хочемо перейти на військові рейки", - попередив глава Мінфіну.

Щоби перевести економіку на військові рейки, міністр закликає українців обмежувати своє споживання, зокрема, відмовитись від купівлі закордонних товарів на користь вітчизняного виробника. Адже багато з тих грошей, які закордонні партнери дають Україні, ми потім знову їм повертаємо, купуючи їхні товари - замість того, щоб інвестувати їх у своїй країні. Так, лише за 10 місяців поточного року Україна накопичила 31 млрд доларів торгового дефіциту.

"Умовно кажучи, ми залучили 40 млрд доларів зовнішньої допомоги. І тут ці самі кошти повернулися в економіки тих країн. Працюють виробництва – виробляють нам зброю, амуніцію. Це одна частина питання. Інша частина питання – виробляють нам айфони, автомобілі, техніку, одяг", - зауважив очільник Мінфіну.

Щоправда, у коментарях до його міркувань дехто зауважив, що вітчизняний аналог айфона або автомобіля чи навіть побутової техніки українцям знайти буде непросто. Та, очевидно, можна буде від мобільників повернутися до стаціонарних дискових телефонів, а замість якої-небудь INDESIT на кілька режимів прання згадати стару добру пральну дошку.

Нагадаємо, у МВФ вважають, що без західної допомоги Україні вистачить запасу фінансової міцності максимум на два перші місяці року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ