Today.ua

“Українців потрібно вивести із зони комфорту. Нам потрібно зламати все соціальне“, - Жолнович

Українці зловживають соціальною допомогою та не бажають брати відповідальність за своє життя. Таку заяву зробила міністр соціальної політики Оксана Жолнович у ході Міжнародного форуму сталого розвитку.

Глава профільного відомства проаналізувала допомогу, яку держава надає громадянам. Жолнович дійшла висновку, що громадянам потрібно розвиватись, а не сподіватися на соціальні виплати. Міністр наголосила, що Україна стане сильною державою, якщо місцеві жителі робитимуть все можливе для власної реалізації.

"Нам потрібно зламати все, що є сьогодні соціального, і просто з нуля переформатувати новий суспільний договір про соціальну політику в нашій державі. Багато громадян взагалі є у певному сенсі підлітками: "Держава повинна нам: піклуватися, допомагати, але я не братиму участі в своєму особистому розвитку, особистому житті, я не готовий брати відповідальність на себе". І це та філософія, яку ми точно маємо зламати", - зазначила чиновниця.

Оксана Жолнович зауважила, що багато одержувачів соціальної допомоги не хочуть змінювати своє становище. Воно їх влаштовує навіть якщо йдеться про серйозні обмеження. Глава Мінсоцполітики заявила, що мізерний дохід не дозволяє людині відірватися, почати щось змінювати у своєму житті, утримує її у рамках.

"Це здатність пристосовуватися: ви знаходитесь в зоні комфорту. Навіть якщо це дуже бідне житло, дуже маленька допомога. Але стабільна. Я думаю, що дуже небезпечно та ризиковано, коли з усіх екранів різних громадських груп звучать тези: "А давайте ми ще цим піднімемо", - цитує міністра УНІАН.

За словами Жолнович, багато українців бояться втратити соціальну допомогу, стають залежними від неї замість того, щоб самостійно досягати певних цілей у житті. Міністр також вказала на нестачу послуг в Україні, які допоможуть людині уникнути залежності, із якої складно вийти. Вона запевнила, що у Мінсоцполітики розробляють алгоритм дій щодо надання більш ефективної підтримки громадянам.

Раніше Оксана Жолнович заявила про запуск електронних соціальних карток в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ