Усіх українських чоловіків у віці від 18 до 60 років закликають з'явитись до ТЦК, аби стати на облік військовозобов'язаних. Водночас, у Міноборони наголошують, що взяття на облік не еквівалентне мобілізації. Просто держава має знати, яким мобілізаційним ресурсом вона володіє.
Про це, зокрема, заявив в ефірі телемарафону начальник служби зв'язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.
Прес-секретар Сухопутних військ каже, що українці хибно зрозуміли фразу, яку днем раніше вимовила в ефірі заступниця міністра оборони Наталія Калмикова. Вона буквально сказала:
"Потрібне розуміння, що країну доведеться захищати кожному з нас, а тому краще прийти (до ТЦК СП) самому, знайти підрозділ, у якому хочеш служити, це найкращий шлях".
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Отже, українці зробили висновок, що йдеться про масову мобілізацію, за якої на фронт заберуть усіх чоловіків, а можливо й декого з жінок. Але це не так, запевняє Володимир Фітьо. Чиновниця мала на увазі взяття на військовий облік усіх чоловіків.
Адже зараз саме цього добиваються ТЦК – взяти на облік усіх чоловіків віком від 18 до 60 років, уточнивши їхні військово-облікові дані. Тобто, у Міноборони і в кожному ТЦК, зокрема, хочуть знати, яким мобілізаційним ресурсом володіє Україна та кожний її регіон. Там також хочуть знати, скільки серед чоловіків призовного віку є таких, що мають право на відстрочку від мобілізації за сімейними обставинами або з медичних показань. Тобто в ТЦК хочуть мати повну та розгорнуту картину щодо мобілізаційного ресурсу.
Тим, часом усі чоловіки призовного віку мають бути готовими до того, що їх покличуть захищати Україну, адже обов'язок захищати свою країну прописаний в українській Конституції. Отже, він не має виникати відторгнення ні в кого з громадян.
"І для того, щоб бути готовим виконувати свій обов'язок, необхідно з'явитись в свої ТЦК СП та оновити свої облікові дані. Тобто, якщо є якесь право на відстрочку – надати це право", - наголосив Фітьо.
Отже, за його словами, явка у ТЦК з документами зовсім не означає негайної мобілізації до лав ЗСУ. У військкоматі (ТЦК) просто актуалізують облікові дані військовозобов'язаного чоловіка і все. А от уже після того йому може прийти мобілізаційна повістка. Її можуть принести через півроку, а можуть і через день.
Нагадаємо, стало відомо, що студентів також можуть призвати до ЗСУ. Йдеться про тих, хто знаходиться в академвідпустці. Адже перебування в академвідпустці не дає студентам права на відстрочку від мобілізації.