Українців попередили про майбутнє подорожчання продуктів: з'явився перелік

Автор: Леся Ловіцька

В Україні очікується підвищення цін на харчові продукти. Вартість низки асортиментних позицій може збільшитись на 5-8%. З'явився список товарів, що подорожчають найближчим часом, а також названо причину негативної тенденції.

Українців попередили про майбутнє подорожчання продуктів: з'явився перелік - today.ua

Перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран повідомив, що дорожчатимуть окремі категорії продуктів, які не виробляють у нашій країні.

Польські фермери, котрі заблокували кордон, створили серйозні проблеми для імпорту. Держбюджет втратив близько 8 млрд грн. Зменшились митні платежі. Бізнес щодня втрачає по 700 тисяч євро. Споживчі ціни зростають.

За словами аналітика, в Україні немає дефіциту товарів будь-якої групи. Проте дії польських аграріїв можуть призвести до зростання цін на свіжі овочі. Нагадаємо, їх привозять з Європи через Румунію, а інші шляхи імпорту обходяться дорожче.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

"Також можуть подорожчати елітні вина, коньяки, сири, бакалія, риба та морепродукти. Це товари, які Україна не виробляє. Вони можуть подорожчати на 5 чи 8%", - поділився Непран.

Економісти обіцяють, що ті продукти, які вирощують в Україні, не дорожчатимуть. Зокрема йдеться про овочі борщового набору.

Нагадаємо, що за даними Держстату на лютий, в країні подешевшала гречка. Середня ціна за кілограм крупи становить 28 грн. Яйця також подешевшали – до середніх 49,6 грн за десяток.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Голова комітету закордонних справ Сейму Польщі Павло Коваль поділився думкою, як розв'язати проблему на кордоні України та Польщі. Він заявив, що проблему слід вирішувати на урядовому рівні. У такому разі конфлікт буде вичерпано за лічені тижні.

Раніше повідомлялося, що в Україні подешевшали м'ясо та сало, а також яйця, які  зазвичай у ціні навесні.